ایستگاه خبر

نویسنده کتاب قوی سیاه، مردم را به استفاده از رمزارزها توصیه کرد

نسیم نقولا نجیب طالب، نویسنده، آماردان و تحلیلگر ریسک لبنانی-آمریکایی است که آثارش بر مسائل تصادفی بودن و احتمال و عدم قطعیت متمرکز است. کتاب قوی سیاه او، که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، در ارزیابی ساندی تایمز به عنوان یکی از ۱۲ کتاب اثرگذار بعد از جنگ جهانی دوم توصیف شده‌است.

طالب در توییتی، دنبال‌کنندگان خود را به استفاده از رمزارزها تشویق کرده است. پیش‌تر بانک لبنان (Bank of Lebanon) مشتریان خود را ملزم کرده بود که بهای حوالجات ارزی خارجی را به ارز محلی پرداخت کنند و این بهانه‌ای شد تا طالب، به شهروندان لبنانی توصیه کند به ارزهای رمزپایه روی بیاورند. گفتنی است پوند لبنان، نیمی از ارزش خود را از ماه اکتبر از دست داده است و بانک‌ها به طور فزاینده‌ای در حال اعمال قوانین سخت‌گیرانه بر مراودات مالی هستند. طالب پیش‌تر هم بارها در سخنرانی‌های خود پای بیت کوین و دیگر رمزارزها را به میان کشیده بود. او در دسامبر گذشته در کنفرانسی در هند گفته بود:

من بسیار خوشحالم در زمانه‌ای زندگی می‌کنم که ارزهای رمزپایه وجود دارند.

talib tweet

طالب نویسنده آثاری پرفروش است و استاد دانشگاه‌های بسیاری بوده ‌است. او هم‌اکنون استاد مهندسی ریسک در مدرسه مهندسی تندن دانشگاه نیویورک است. او هم چنین در زمینه فاینانس ریاضی، تجارت در وال استریت، مشاوره سرمایه‌گذاری فعالیت کرده‌است. او شاغل در زمینه‌ی مالیه ریاضیاتی، مدیر صندوق پوشش ریسک، مدیر دادوستدگر با ابزار مشتقه نیز بوده، و هم‌اکنون به عنوان مشاور علمی یونیورسا اینویستمنتس فعالیت می‌کند.

Source

https://coiniran.com/?p=38298
دکمه بازگشت به بالا