ایستگاه خبر

همکاری نزدک با R3 برای ایجاد پل میان بازارهای متمرکز و غیرمتمرکز

Nasdaq، دومین شرکت بزرگ فناوری بازار سرمایه و بورس سهام با پلتفرم راه‌حل‌های بلاک چینی سازمانی R3 وارد همکاری شد. بنا به آنچه R3 اعلام کرده نزدک از نرم‌افزار بلاک چینی Corda در میان دیگر سرویس‌های استفاده خواهد کرد. این همکاری طولانی مدت و غیرانحصاری‌ست بدین معنا که نزدک همچنان می‌تواند با سایر ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های بلاک چینی وارد همکاری شود.

جان تول، مدیر دارایی‌های دیجیتال نزدک گفت آنها به دلیل سازگاری Corda با محیط‌های قانون‌گذاری شده وارد مشارکت با R3 شدند. وی افزود Corda  به خوبی با اکوسیستم فناوری نزدک متناسب است و با اتصال به سیستم عامل می‌توانیم از قدرت یک طراحی مقیاس‌پذیر بهره‌مند شویم که سطح جدید از قابلیت همکاری و سهولت ادغام را ارائه می‌دهد.

نزدک قصد دارد با کمک R3 فاصله‌ی میان موسسات مالی و راه‌حل‌های دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین پل بزند. آنها به سازمان‌ها کمک خواهند کرد توکن صادر کنند و بازارگاه (marketplace) دارایی‌های دیجیتال ایجاد کنند. آنها همچنین این سازمان‌ها را در فرایند‌های صدور، معامله، تسویه حساب و سپرده‌داری حمایت خواهند کرد.

نزدک اعلام آمادگی کرده که آماده است خدمات خود را به سازمان‌هایی که پتانسیل دیجیتالی شدن را درک می‌کنند و نیاز به گذار از فرایند‌های دستی به دیجیتالی را احساس می‌کنند، ارائه دهد. تول پیش‌بینی می کند در آینده‌ی نزدیک شاهد بازارهای مالی و غیرمالی برای تجارت دارایی‌های فیزیکی توکنیزه شده خواهیم بود. وی افزود این امر شفافیت بازار را افزایش می‌دهد و با کنار گذاشتن اشخاص ثالث موجب کاهش اصطکاک در بازار می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38590
دکمه بازگشت به بالا