ایستگاه خبر

مشارکت بورس نزدک با DeFiChain برای ارائه‌ی توکن‌های سهام آغاز شد

بورس معتبر نزدک برای ارائه‌ی داده‌های مربوط به توکن‌های سهام با پلتفرم مالی غیرمتمرکز مبتنی بر بیت‌کوین DeFiChain مشارکت خود را آغاز نمود. می‌توان امیدوار بود که به‌موجب این همکاری استفاده و پذیرش توکن‌های سهام با افزایش قابل‌توجهی همراه باشد.

گسترش توکنیزه‌‌شدن در فضای امورمالی سنتی موجب ظهور توکن‌های سهام شده است. توکن‌های سهام واحدهای کوچکی از رمز ارزها هستند که به قیمت شاخص‌های مشخصی در بورس سهام مانند شرکت‌های تسلا، اپل و گوگل وابسته‌اند.

علی‌رغم سخت‌گیری‌های نظارتی، توکن‌های سهام مدتی است که در فضای رمزنگاری حضور دارند. چندی پیش شاهد آن بودیم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا تحقیقات خود را درخصوص عملکرد صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ آغاز نمود و باعث شد این صرافی چندین توکن سهام را از فهرست محصولات پشتیبانی‌شده‌ی خود حذف نماید.

با عرضه‌ی توکن‌های سهام از سوی DeFiChain کاربران می‌توانند بدون خریداری یک سهم کامل، مالک بخشی از سهام موردنظر خود باشند. در بازار سنتی سهام، دارایی سهام‌داران با یک گواهی‌نامه‌ی فیزیکی تایید می‌گردد، اما با پیشرفت فناوری بلاک‌چین این سهام در قراردادهای هوشمند ثبت شده و از طریق بلاک‌چین به‌اجرا درمی‌آیند.

Julian Hosp، هم‌بنیان‌گذار DeFiChain، اظهار داشت:

«به‌عنوان بخشی از جامعه‌ی رمزنگاری از این موضوع هیجان‌زده‌ایم، این همکاری فرصت‌ مطلوبی را در اختیار افرادی قرار می‌دهد که علاقه‌ای به پیچیدگی‌های بازارهای سنتی ندارند.»

DeFiChain لایه‌ی بومی و غیرمتمرکز بیت‌کوین است که ارائه‌دهنده‌ی معاملات غیرمتمرکز سهام و سایر خدمات مالی برپایه‌ی توکن‌‌های بومی خود یعنی DFI، یو اس دی کوین (USDC) و بیت‌کوین است. هنگام نگارش این خبر قیمت هر واحد DFI معادل ۲.۵۸ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: تبدیل دارایی‌ها به توکن و تاثیر آن بر اقتصاد و بازارهای جهانی

Source

https://coiniran.com/?p=47491
دکمه بازگشت به بالا