ایستگاه خبر

ایلان ماسک از نهنگ‌های دوج‌ کوین خواست که توکن‌های خود را بفروشند!

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک در توئیت امروز صبح خود گفت از نهنگ‌های دوج ‌کوین برای فروش بخش عمده‌ای از توکن‌هایشان حمایت خواهد کرد، تا توزیع آلتکوین‌ها سروسامان یابد.

چه این حرفها یک بذل‌گویی باشد، یا نه، مسئله تمرکز ثروت در دوج ‌کوین واقعی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که یک واحد تجاری بیش از ۲۷٪ از کل سرمایه بازار آلتکوین را در اختیار دارد که ارزش آن بیش از ۷ میلیارد دلار است.
علاوه بر این، بیست آدرس اول دوج بیش از ۵۰٪ از میزان عرضه فعلی آلتکوین (بیش از ۳.۵ میلیارد دلار) را در اختیار دارند. اگرچه این احتمالاً صرافی‌های کریپتو هستند که دوج کوین را به عنوان ذخیره در کیف پولهای غیرفعال خود نگه می‌دارند، اما تاکنون هیچ صرافی آن را تایید نکرده است.

ماسک اصرار دارد که این شرایط باید به سمت بهبود تغییر کند:

اگر دارندگان اصلی دوج‌ کوین بیشتر سکه‌های خود را بفروشند، از پشتیبانی کامل من برخوردار خواهد شد. تمرکز زیاد تنها مسئله واقعی است.

– ایلان ماسک (elonmusk) 14 فوریه ۲۰۲۱

پاسخ وی به یک توییت مربوطه امروز نشان داد طرفداری ماسک از این توکن ممکن است برای همیشه ادامه پیدا نکند. یک حساب توییتری گفت که اگر «نهنگ‌های دوج ‌کوین (اصطلاحی برای دارندگان بزرگ دوج ‌کوین) توکن‌های خود را نفروشند و باز هم نگه‌شان دارند، ممکن است دوج‌ کوین حمایت ماسک را از دست بدهد؟». پاسخ ماسک به این سؤال «بله» بود!

|| بیشتر بخوانید: سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز: ۵ نکته در مورد دیفای که باید بدانید ||

متمرکز بودن دارایی‌ برای دوج و هر آلتکوین دیگری یک مشکل به حساب می‌آید. کمبود عرضه و در پی آن افزایش قیمت‌ها به‌طور مصنوعی و نامتناسب، به سود چند کیف‌پول بزرگ و نهنگ‌های دوج ‌کوین است. و وقتی سرانجام چنین کیف پول‌هایی تصمیم به فروش می‌گیرند، قیمت دوج به ناچار سقوط خواهد کرد. در پایین به برخی از جوانب مثبت و خطرات دوج‌ کوین اشاره شده است:

جوانب مثبت
جالب و سرگرم‌کننده‌ است.
ایلان ماسک را به عنوان مدیر روابط در اختیار دارد.
غیر متمرکز است، به این معنا که هیچ «تیم اصلی»ای برای مدیریت آن وجود ندارد.

جوانب منفی و ریسک‌ها:
یک آدرس ۲۷٪ از کل دوج را در خود جای داده است.
۲۰ آدرس برتر بیش از ۵۰٪ + کل دوج را در خود جای داده‌اند، که به نحوی این دارایی‌ها را متمرکز نشان می‌دهد.

— چانگ‌پنگ ژائو  Binance (@cz_binance) February 4, 2021

این توکن با استفاده از سگ شیبا اینو به عنوان نماد خود در سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرد، و سرمایه بازار خود را به میلیاردها دلار رساند.
در هفته‌های اخیر، افراد مشهور، رپر، ستارگان حوزه سرگرمی بزرگسالان و به ویژه شخص ایلان ماسک برای میلیون‌ها فالوور خود راجع به این رمزارز توئیت کرده‌اند – با این حمایت‌ها دوج از زیر ۰.۰۰۴ دلار به بالا فقط در دو ماه گذشته به ۰.۰۷ دلار رسیده است.

اما آیا نهنگ‌های دوج‌ کوین که دارایی‌های خود را می‌فروشند می‌توانند این رمزارز به اصطلاح مردمی را نجات دهند؟ ماسک اینطور فکر می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43774
دکمه بازگشت به بالا