ایستگاه خبر

شروع روند بازسازی مدنی: پیروزی طلب کاران صرافی بیت کوین Mt. Gox

بر اساس دستور دادگاه منطقه توکیو، دارایی های عظیمی که در روند ورشکستگی شرکت Mt. Gox در بین سهام داران آن توزیع شده بود به طلب کاران باز گردانده خواهد شد.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، امروز طلب کاران صرافی Mt. Gox در پستی شروع روند بازسازی مدنی (Civil Rehabilitation Proceeding) را اعلام کردند که نشان دهنده یک پیروزی برای آنها است؛ ولی دستیابی به منابع مالی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید. روند بازسازی مدنی یک رویکرد در دادگاه های ژاپن است که در آن فرد/ سازمان بدهکار تحت نظارت دادگاه و سرپرست منصوب شده توسط دادگاه تلاش می کند تا کسب و کار خود را بازسازی نماید. دادگاه منطقه توکیو دستور شروع روند بازسازی مدنی را صادر کرده است و دارایی های عظیم بیت کوین که در روند ورشکستگی در بین سهام داران Mt. Gox توزیع شده بود به طلب کاران باز گردانده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: MtGox همچنان تاثیرگذار بر بازار رمزارز ها

طلب کاران Gox در بازیابی زیان های عظیم رکورد ثبت کردند

Daniel Kelman به عنوان وکیل مدافع این پرونده اظهار کرد که این برای نخستین بار در تاریخ حقوقی ژاپن است که یک رأی انحلال به توان بخشی و بازسازی تبدیل می شود. همیشه یک راه دیگر برای بعد از شکست در توان بخشی وجود دارد.

طلب کاران Gox در بازیابی زیان های عظیم رکورد ثبت کردند
Liquidation has converted into a rehabilitation

آقای Kelman با اشاره به پست منتشر شده ی امروز، جزئیات مربوط به تغییر رأی دادگاه منطقه ای توکیو به دلیل بررسی دوباره روند ورشکستگی مربوط به رسوایی بزرگ ارز های رمزنگاری شده Mt. Gox بعد از نزدیک به ۴ سال را اعلام نمود. ظاهراً بر اساس رأی جدید، دارایی های عظیمی که در روند ورشکستگی در بین سهام داران Mt. Gox توزیع شده بود در روند بازسازی مدنی (Civil Rehabilitation Proceeding) به طلب کاران این شرکت باز گردانده خواهد شد. این یک پیروزی بزرگ برای طلب کاران به شمار می رود.

تأثیر افزایش قیمت بیت کوین در پرونده صرافی Mt. Gox

آقای Kelman توضیح می دهد ممکن است این موضوع به طرز عجیب و غریبی به دلیل افزایش تدریجی قیمت بیت کوین در طول زمان و پس از بروز اولین خسارت ها اتفاق افتاده باشد. این دلیل اصلی است. در جلسه اولیه در دادگاه منطقه ای توکیو، طلب کاران درخواست مربوط به دریافت بیت کوین از بدهکار در قبال بیت کوین های اعطایی را مطرح نمودند. Mt. Gox تا آن زمان، قصد فروش آنها را داشت اما موافقت کرد که آن ها را نگهداری کند. مورد Coinlab همه چیز را برای چند سال متوقف کرد، با این وجود، طلب کاران در بازار گاوی سال ۲۰۱۷ به موفقیت چشم گیری دست یافتند و در نهایت، بدهکار [Trustee] در ژانویه سال جاری فروش خود را آغاز کرد که به بازار خرسی فعلی منتهی شد.

تأثیر افزایش قیمت بیت کوین در پرونده صرافی Mt. Gox
Mt. Gox Logo

 

بیشتر بخوانید: احیای صرافی بیت کوین Mt Gox با پناه بردن به ایده استفاده از ICO؛ از رویا تا واقعیت

فرصتی برای افرادی پیش آمده است که درخواست دادخواست کنند

پست پیروزی (victory post) محتاطانه تاکید کرد که «هنوز پیروزی به طور کامل به دست نیامده است. پیروزیِ طلب کاران زمانی کامل می شود که Mt. Gox طلب های آنها را پرداخت کند، و طلب کاران در واقع این پرداخت را دریافت کنندـ پست امروز تأکید دارد که رسیدن به مرحله پرداخت حداقل به سه گام دیگر نیاز خواهد داشت:” تحقق بی درنگ حقوق طلب کاران […]، [تصویب] در جلسه طلب کاران و [تصویب نهایی] توسط دادگاه.”

Mr. Kelman برای کسانی که بیت کوین خود را در Gox از دست داده اند و هنوز ادعای خود را مطرح نکرده اند اشاره کرد: “ممکن است فرصتی دیگری برای تأیید دادخواست وجود داشته باشد. با ما در ارتباط باشید. ما در تلاش هستیم تا از نیاز به بازنگری کل پروسه مربوط به ادعا اجتناب کنیم که علاوه بر صرف زمان، هزینه هایی را نیز در پی خواهد داشت. همچنین این روند می تواند هزینه هایی برای طلب کارانی داشته باشد که به موقع ثبت نام کرده اند. اما این فرآیند با وجود مشکلات Coinlab همچنان در جریان خواهد بود.”

نوسانات بازار در اثر دامپینگ کوین های Gox Trustee ممکن است یکی از مزایای جانبی این پرونده باشد. Mr. Kelman در توییتی نوشته است: “Trustee به این زودی در بازار فروش نخواهد بود. حرکت ما کار کرده است.”

بیشتر بخوانید: میلیون ها دلار سود برای مدیر عامل اختلاس گر Mt Gox

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22228
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x