ایستگاه خبر

طلبکاران Mt.Gox سرانجام می‌توانند بیت کوین‌های گمشده را مطالبه کنند!

بنا به گفته مت لیزینگ (Matt Leising) که گزارشگر بلومبرگ است، سازمان CoinLab مذاکرات حقوقی زیادی با طلبکاران Mt.Gox داشته است و سرانجام قرار شده است که این افراد ۹۰ درصد بیت کوین‌های گمشده خود را مطالبه کنند. کلا ۱۳۷۸۹۱ بیت کوین در میان کاربران صرافی مذکور توزیع خواهد شد. این صرافی بعد از اینکه بزرگترین هک تاریخ رمز ارز را تجربه کرد، در فوریه ۲۰۱۴ تعطیل شد.

با توجه به اینکه کوین‌های این طلبکاران در چند سال گذشته با افزایش ارزش برجسته‌ای مواجه بوده است، احتمال این می‌رود که آنها اقدام به نقد کردن کوین‌های خود کنند و فشار فروش بر کل بازار اعمال شود. Fortress Investment Group یک سازمان سهام خصوصی است که در فوریه گذشته به طلبکاران پیشنهاد ۱۳۰۰ دلار برای هر یک از بیت کوین‌های مطالبه شده را داده بود. بیت کوین در حال حاضر با قیمتی بسیار بیشتر از این رقم معامله می‌شود و طبیعتا به نفع طلبکاران بوده است که این پیشنهاد را قبول نکرده‌اند.

CoinLab در نوامبر ۲۰۱۲ با Mt.Gox مشارکت برقرار کرده بود و سعی داشت از این طریق به مشتریان شمال آمریکا سرویس بدهد. البته مشارکت آنها خیلی دوام نیاورد و در سال ۲۰۱۳، صرافی CoinLab از Mt.Gox شکایت کرد و ابراز داشت که این صرافی قرارداد دوطرفه مابین را نقض کرده است.

این فرآیند احیای حقوقی چندساله توسط CoinLab به تاخیر انداخته شد و اینک آن مطالبه ۷۵ میلیون دلاری به مقدار عظیم ۱۶ میلیارد دلار تبدیل شده است. اینک که طلبکاران Mt.Gox به بیت کوین‌های خود می‌رسند، قطعا افرادی از آنها اقدام به نقد کردن دارایی‌های خود خواهند کرد و این ممکن است یک سونامی نوسان قیمت دیگر را به راه بیندازد. نظر شما چیست؟ آیا ورود بیت کوین‌های گمشده به بازار، فشار فروش ایجاد خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43236
دکمه بازگشت به بالا