ایستگاه خبر

مراکش در فکر تاسیس یک بانک مرکزیِ ارز دیجیتال CBDC است

علی رغم ممنوعیت استفاده بیت‌کوین در مراکش از چهار سال گذشته، این رمز ارز همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. بانک مرکزی مراکش (BAM) در حال بررسی مزایای تاسیس یک «بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC)» است.

بنا بر گزارش‌های حاصله از اخبار جهانی مراکش، پس از گذشت چهار سال از اعلام ممنوعیت رمز ارزها، BAM سرانجام برای بررسی مزایا و معایب احتمالی تاسیس یک بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC)، یک کمیته تحقیقاتی را تشکیل داده است.

در گزارش رسیده از این خبرگزاری آمده است که به دلیل «طبیعت پرمخاطره و سوداگرانه‌ی» رمز ارزها، بانک مرکزی مراکش همچنان رویکردی محتاطانه اتخاذ نموده است.

پیشنهاد مطالعه: مراکش استفاده از بیتکوین را ممنوع کرد: تبعات این تصمیم چیست؟

مراکش در فکر تاسیس یک بانک مرکزیِ ارز دیجیتال CBDC است

بنا بر این خبر، تیم تحقیقاتی جدید BAM مسئول شناسایی و جوانب مثبت و منفی تاسیس  یک CDBC برای اقتصاد مراکش خواهد بود. با آنکه BAM به حفظ رویکرد محتاطانه‌ی خود نسبت به ارزهای مبنی بر بلاک‌چین ادامه می ‌دهد، تیمی که بتازگی تشکیل شده به دنبال آن است که احتمال ایجاد یک رمز ارز بومی و منحصر به خود را بررسی نماید.

دولت مراکش در گذشته نگرانی خود را مبنی بر عدم تنظیم مقررات نظارتی بر رمز ارزها اعلام نموده بود و به کاربران نسبت به خطرات احتمالی و بالقوه‌ی استفاده از ارزهای مجازی هشدار داده بود. اما محبوبیت روز افزون بیت‌کوین در مراکش به موضوع اصلی این تیم تحقیقاتی تبدیل شده است.

استفاده بیت‌کوین (در زمان انتشار این خبر با ضریب رشد +۱.۱۷%) در مراکش از چهار سال گذشته، این رمز ارز همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. تنها کشورهای آفریقایی که حجم معاملات بیت‌کوین آنها از مراکش بیشتر است نیجریه، آفریقای جنوبی و کنیا می‌باشند.

پیشنهاد مطالعه: ۷۰ درصد از بانک های مرکزی سراسر جهان روی CBDC تحقیق می کنند

Source

https://coiniran.com/?p=43942
دکمه بازگشت به بالا