ایستگاه خبر

مورگان استنلی: مقررات بانکداری رمز ارزی سریع‌تر از حد انتظار پیش می‌رود

بر اساس یادداشت تحقیقاتی مورگان استنلی که هفته گذشته منتشر شد، رگولاتورها به دنبال ایجاد مجموعه‌ای از قوانین برای بانک‌های رمز ارزی‌اند.

این به دنبال بیانیه مشترک فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و دفتر کنترل کننده ارز (OCC) در ۲۳ نوامبر است که یک «سیاست سرعت» را برای توسعه قوانین برای شرکت‌هایی که خدماتی را در فضای رمز ارزی ارائه می‌کنند، ترسیم کرد.

این گزارش می‌گوید که قبلاً مشخص بود که تنظیم‌کننده‌ها روی این چارچوب کار می‌کردند، اما «احساس فوریت» آن‌ها در این مورد برای اعمال قوانین جدید مثبت است.

تحلیلگران مورگان استنلی نوشتند:

مقررات خوب به ارتقای پذیرش دارایی‌های رمز ارزی و خدمات مرتبط با آن‌ها کمک می‌کند که برای بانک‌هایی مانند Silvergate و Signature مثبت است.

بزرگترین خطری که روبروی بانک‌هاست این است که سیاست‌گذاران خیلی سریع پیش می‌روند و «اقداماتی را اجرا می‌کنند که به طور ناخواسته پذیرش رمز ارزها را مهار می‌کند» و در حالی که موضوع اصلی آن نیست، «قانونگذاران همچنان می‌توانند موضعی بسیار محدودکننده در مورد خدمات مرتبط با رمز ارزها اتخاذ کنند که به شدت مانع رشد آن‌ها می‌شود.

خدماتی که در محدوده این چارچوب جدید قرار می‌گیرند شامل «حضانت، تسهیل خرید/فروش دارایی‌های کریپتو توسط مشتری؛ وام‌های وثیقه توسط دارایی‌های رمز ارزی؛ صدور و توزیع استیبل کوین؛ و فعالیت‌های مربوط به نگهداری دارایی‌های کریپتو در ترازنامه بانک‌ها» است.

این بانک گفت که قانونگذاران همچنین «استانداردهای بالقوه سرمایه و نقدینگی را برای بانک‌ها ارزیابی خواهند کرد تا در هنگام ارائه خدمات مرتبط با رمز ارزی از آن‌‌ها پیروی کنند».

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۹ آذر) – آیا باید منتظر خروج ناگهانی سرمایه‌گذاران از بازار باشیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48562
دکمه بازگشت به بالا