ایستگاه خبر

اشاره مورگان استنلی به مزایای بیت کوین نسبت به اتریوم

بیت کوین همچنان اوج عدم تمرکز در صنعت کریپتو است. مورگان استنلی، غول چندملیتی بانکداری و سرمایه‌گذاری، آخرین نهادی است که این موضوع را تأیید کرده است. مورگان استنلی بیان کرد که بیت کوین غیرمتمرکزتر از اتریوم است.

مورگان استنلی از معایب اتریوم نام می‌برد

در یک مقاله آموزشی که توسط دنی گالیندو، یک استراتژیست سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت دارایی مورگان استنلی نوشته شده است، این غول بانکی از اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، انتقاد کرد.

مورگان استنلی خاطرنشان کرد که در حالی که ۱۰۰ کیف پول برتر ۳۹ درصد از عرضه در گردش اتریوم را در اختیار داشتند، رقم مربوط به بیت کوین ۱۴ درصد بود.

تمرکز بالا در دست چند نهاد تنها موضوعی نیست که در این گزارش علیه اتریوم مطرح شده است. این شبکه هنوز وضوح نظارتی ندارد و درگیر ازدحام شبکه است.

مورگان استنلی همچنین اظهار داشت که در نوسانات قیمت، بیت کوین پایدارتر از اتر بوده است. علاوه بر این، گزارش اشاره می‌کند که اتر همبستگی بیشتری با سهام نشان داده است.

در حالی که اتریوم و بیت کوین از دسامبر ۲۰۱۸ همبستگی ۰.۷۰ با یکدیگر داشته‌اند، اتریوم، تقریباً دو برابر بیشتر از بیت کوین با S&P 500 همبستگی داشته است.

انتقادات مورگان استنلی از اتریوم مدتهاست که توسط جامعه ارزهای دیجیتال معتبر است. این در رأس آن‌ها ظهور «قاتل های اتریوم» مانند کاردانو و سولانا در میان دیگران بوده است.

گالیندو خاطرنشان می‌کند که بلاکچین اتریوم همچنان سهم عمده‌ای در بازار مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دارد.

این گزارش آموزشی حاکی از آن است که موارد استفاده اتر در دنیای DeFi و NFT تداوم پذیرش آن را تضمین می‌کند و آن را به دارایی جذابی برای برخی از سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند.

این غول بانکی همچنین نسبت به تغییر برنامه‌ریزی شده بلاکچین اتریوم به اثبات سهام نظرات مثبتی داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=49842
دکمه بازگشت به بالا