ایستگاه خبر

کرونا عامل اصلی افزایش سرمایه‌گذاری در بیت کوین

طبق تحقیقی که اخیراً صورت گرفته است، بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران آمریکایی (۵۵درصد) علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بیت کوین هستند که این رقم ۱۹ درصد بیشتر از سال پیش است. این نشان‌دهندهٔ بازار بالقوهٔ ایالات متحده برای ۳۲ میلیون سرمایه‌گذار بیت‌ کوین است.

 

کرونا محرک رشد سرمایه‌گذاری بیت کوین

تحقیق صورت‌گرفته میزان تاثیرگذاری ویروس کرونا را بر تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاران شرح می‌دهد. طبق این گزارش، از مجموع کسانی که اعلام‌شده در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ۸۳درصدشان امسال اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

علاوه‌براین، با تجزیه و تحلیل داده‌های این تحقیق که در بازه زمانی ۲۶ ژوئن و ۱۲ ژوئیه انجام شده است، می‌توان به این نتیجه رسید که ۳۸درصد از افرادی که بیت کوین را خریداری کرده‌اند طی ۴ ماه گذشته اقدام به این کار کرده‌اند. این دوره همزمان با آغاز قرنطینه‌های کامل و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است.

درعین‌حال، این رقم برای کسانی که پنج تا شش ماه پیش در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کردند ۲۶درصد است که احتمالا به این خاطر بوده که کرونا هنوز تحت کنترل بوده است. کمترین رقم افرادی که سرمایه‌گذاری کرده‌اند هم مربوط به دورهٔ هفت تا دوازده ماه قبل است که ۱۹درصد بوده است.

با بیان اینکه کرونا عامل اصلی افزایش سرمایه‌گذاری در بیت کوین است، این تحقیق اعلام می‌کند: «۳۸درصد از سرمایه‌گذاران بیت کوین در چهار ماه گذشته اقدام به سرمایه‌گذاری کرده بودند و تقریبا دوسوم این افراد اعلام کردند که تاثیرات کووید-۱۹ عامل مهمی در تصمیم آن‌ها بر این کار بوده است.»

Source

https://coiniran.com/?p=41744
دکمه بازگشت به بالا