ایستگاه خبر

پروژه‌ Moonbeam ارتباط پروتکل Ocean را با بلاک چین پولکادوت برقرار کرده است

پروژه‌ Moonbeam ، یک بستر قرارداد هوشمند بر شبکه‌ی پولکادوت، به کاربران این بلاک چین اجازه خواهد داد تا داده‌‌های موجود در پروتکل Ocean را به آسانی خرید و فروش کنند.

با ثمربخشی این مشارکت، کاربران بلاک چین پولکادوت می‌توانند این داده‌ها را منتشر، استیک و خریداری کنند. به علاوه این که، توکن بومی مبتنی بر اتریوم، Ocean، به این بلاک چین متصل خواهد شد.

بازارهای غیرمتمرکز داده، مثل همین پروتکل Ocean، در بخش‌های مختلفی چون پژوهش‌های علمی، تحقیق و توسعه و هوش مصنوعی کاربردهای فراوانی دارند. ترنت مک کوناهی، بنیان‌گذار پروتکل Ocean، گفت:

“همواره تبدیل شدن به یک لایه‌ی دارایی داده در سطح شبکه‌‌ی بلاک چین‌های مختلف از چشم‌انداز‌های ما بوده است. پروژه‌ی پولکادوت مترادف با کلمه‌ی قابلیت اتصال  و تعامل در سطح این شبکه‌هاست.”

وی افزود:

“چون توکن Ocean بر مبنای استاندارد اتریوم است، نقطه‌ی شروع برای این دارایی در بلاک چین پولکادوت، پروژه‌ی Moonbeam خواهد بود. این پروژه قابلیت سازگاری با اتریوم را به شبکه‌ی پولکادوت افزوده است.”

پروژه‌ Moonbeam

این پروژه برای اولین بار در ماه نوامبر پیاده‌سازی شد. برنامه‌نویسان از آن استفاده می‌کنند تا قرارداد‌های هوشمند را در بلاک چین پولکادوت قرار دهند. با وجود Moonbeam، توسعه‌دهندگان قرارداد‌های هوشمند به آسانی می‌توانند برنامه‌های خود را بر شبکه‌ی پولکادوت اجرا کنند. در واقع این پروژه یکی از راه‌حل‌های فرعی برای مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم به حساب می‌آید.

اتریوم به لحاظ ایجاد اثر شبکه بی‌نظیر بوده و یک جامعه‌ی فعال از توسعه‌دهندگان از آن حمایت می‌کنند. اما متأسفانه، مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری و توان عملیاتی شبکه و افزایش هزینه‌ی اجرای یک برنامه در آن، بسیاری از پروژه‌ها را تا مرز تعطیلی کشاند. مشکل مقیاس‌پذیری، هزینه‌ی گاس را در این شبکه افزایش می‌دهد.

با این که پیش‌بینی می‌شود با تکمیل گذار به شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ کارایی افزایش یابد، اما ظاهرا تا رسیدن به یک راه‌حل دائمی چندین سال در پیش خواهد بود. حالا برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به سادگی می‌توانند کد برنامه خود را در بستر ارزان‌تر Moonbeam پیاده‌سازی نمایند. تیم این پروژه اشاره کرده است که در آینده حتی دارندگان بیت کوین نیز می‌توانند رمز ارز خود را در این پلتفرم استفاده کنند.

در حالی که مورد کاربرد پروژه‌ Moonbeam پیاده‌سازی قرارداد‌های هوشمند است، این پلتفرم همچنین عناصر دیگر صنعت دیفای مثل اوراکل‌های قیمتی از جمله Chainlink و پروتکل Band را در بستر پولکادوت فراهم می‌کند.

بلاک چین پولکادوت

پولکادوت یک شبکه بلاک چین اثبات سهام است که به «قاتل اتریوم» معروف شده است. این پروژه مدعی است که علاوه بر ویژگی‌های منحصر به فرد خود، می‌تواند مشکلات مقیاس‌پذیری و قابلیت تعامل بلاک چین اتریوم را رفع کند. پولکادوت با رشد چشمگیری حالا به محبوب‌ترین جایگزین اتریوم برای برنامه‌های مالی غیرمتمرکز تبدیل شده است.

بنا بر گزارش TheBlockResearch، از سپتامبر تا نوامبر ۲۰۱۹، حدود ۱۹ درصد از پروژه‌های دیفای برای پیاده‌سازی در بستر بلاک چین پولکادوت، تأمین بودجه کرده‌اند. به علاوه، مجموعا ۱۲۷ پروژه در حال حاضر بر این بستر ایجاد شده‌اند.

|| بیشتر بخوانیم: پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو معرفی

Source

https://coiniran.com/?p=43425
دکمه بازگشت به بالا