ایستگاه خبر

گزارش Moody از ریسک های جدید استفاده ی شرکت ها از بلاک چین خصوصی

Moody، در تحقیقی در مورد اثرات بالقوه ی تکنولوژی بلاک چین بر ساختار فاینانس، به تفاوت های کلیدی بین روند های فعلی بازار پرداخته است.

خدمات سرمایه گذاران آژانس رتبه دهی اعتبار ایالات متحده، Moody، در تحقیقی در مورد خطرات بلاک چین خصوصی نسبت به بلاک چین عمومی هشدار داد. در بخشی از تحقیق در مورد اثرات بالقوه ی تکنولوژی بلاک چین بر ساختار فاینانس، به تفاوت های کلیدی بین روند های فعلی بازار پرداخته شده است.

به‌طور خاص، شرکت ها باید در مورد مزایا و معایب استفاده از بلاک چین های خصوصی آگاه باشند که می تواند بدون یک مکانیزم حکمرانی یا اجماع غیر متمرکز، مدیریت شود و بنابراین فضا را برای دستکاری در شرکت باز می کند.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع مختلف بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده

در خلاصه ای از این سند تحقیقاتی نوشته شده است: «استفاده از فناوری بلاک چین امکان ظهور ریسک های جدیدی در حوزه اوراق بهادار ایجاد می کند و برخی از خطرات موجود را نیز تقویت می کند. این خطرات عبارتند از: خطرات عملیاتی و فناوری اطلاعات، مدیریت نامناسب بلاک چین و مسائل قانونی و حقوقی.»

گزارش Moody از ریسک های جدید استفاده ی شرکت ها از بلاک چین خصوصی
Moody’s Research Warns Corporations That Private Blockchains Contain New Risks/ Source

در حال حاضر شرکت های بزرگ بسیاری درصدد استفاده از بلاک چین و جذب بخش های خاصی از بازار هستند. این تلاش ها منجر به شکل گیری بلاک چین های مختلفی شده که از ساختار غیر متمرکز بیت کوین (BTC) فاصله گرفته اند، مثلا تکنولوژی بلاک چین قابل ویرایش Accenture که حتی به کاربران اجازه می دهد جریان اطلاعات مربوط به خودشان را تغییر دهند.

بیشتر بخوانید: کسب و کارها چگونه می توانند از پتانسیل های بلاک چین استفاده کنند؟

از نظر Moody چنین ویژگی هایی خطرات ذاتی ایجاد می کنند. در خلاصه ی این گزارش آمده است: «بلاک چین های خصوصی یا متمرکز بیشتر در معرض خطر تقلب هستند؛ چرا که طراحی و مدیریت سیستم در دست یک یا چند بخش باقی می ماند.»

انجمن جهانی اقتصاد، اوایل این ماه گزارش داد که فناوری بلاک چین برای بیشتر بانک های مرکزی جذاب بوده است و ۴۰ بانک مرکزی در حال کار روی رمز ارز ها هستند. این درحالیست که بانک های مرکزی افغانستان و تونس به صندوق بین المللی پول اعلام کرده اند که قصد دارند اوراق قرضه مبتنی بر بیت کوین صادر کنند.

توجه!

مطالب منتشر شده صرفاً برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=29117
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x