ایستگاه خبر

ورود پول زیاد به کیف پول بیت کوین هکر MyFreeCams!!

بنا بر گزارش CyberNews، هکری که داده‌ها را از کاربران MyFreeCams دزدیده بود، بعد از پر کردن کیف پول بیت کوین خود با ۲۲۴۰۰ دلار ناپدید شد. کیف پول این هکر تا به حال در ۴۹ تراکنش پول دریافت کرده است و این تراکنش‌ها از جانب افرادی بوده است که می‌خواهند به اکانت کاربران در بزرگترین وبسایت پخش بزرگسالان دسترسی پیدا کنند.

این عامل بدکار در اوایل این ماه در یک فوروم پیام داد و به تبلیغ پایگاه داده نام کاربری و رمز عبور بیش از دو میلیون عضو MyFreeCams پرداخت. هکر مورد بحث این اطلاعات را در ماه دسامبر استخراج کرده است. خوشبختانه هیچ اطلاعاتی در ارتباط با کارت‌های اعتباری به سرقت نرفته است. این داده‌ها فرصتی را برای این هکر فراهم آورده که بتواند از بازدید کننده‌های این وبسایت مشهور باج بگیرید و یا ایمیل‌های آنها را اسپم کند. این داده‌ها همچنین باعث شده که این هکر بتواند توکن‌های MFC کاربران را که برای دسترسی به تعدادی از نما‌های پریمیم خریداری شده است، به سرقت ببرد.

مغز متفکر این حمله تقاضای پول زیادی نکرده است و تنها ۱۰ هزار دلار برای هر ۱۰ هزار سطر خواسته است که افراد کمی اقدام به خرید این اکانت‌های به مخاطره افتاده کرده‌اند. وبسایت MyFreeCams که ماهانه ۶۹ میلیون ملاقات کننده دارد، تایید کرده که پایگاه داده آن مورد حمله آنلاین قرار گرفته است و اصرار کرده که کاربران رمز عبور‌های خود را تغییر دهند. البته این واقعه خیلی هم برای کاربران عجیب و غریب اینترنت بد تمام نشده است. در رویدادی بدتر که همین ماه ژانویه به وقوع پیوست، هکری از کاربران تقاضای بیت کوین کرده بود. نظر شما چیست؟ چه اقداماتی باید در ارتباط با کیف پول بیت کوین چنین هکر‌هایی انجام داد؟ آیا باید تراکنش‌های مرتبط با این کیف پول‌ها را کاملا ردیابی کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43363
دکمه بازگشت به بالا