ایستگاه خبر

هارد فورک مونرو در ماه جولای (تیر) اجرا می‌شود

براساس اظهار توسعه‌دهندگان توکن حریم شخصی مونرو (Monero)، پروتکل این شبکه در ماه جولای (تیر 1401) شاهد اجرای یک هارد فورک خواهد بود که سطح امنیت و کارمزدهای آن را بهبود می‌بخشد. نسخه‌ی آزمایشی این شبکه قرار است در ماه می (11 اردیبهشت) آغاز به‌کار کند.

این هارد فورک که در ارتفاع بلوک 2,668,888 و در ماه جولای فعال می‌شود پروتکل‌های سابق بلاک‌چین را دگرگون ساخته و استفاده از آنها را غیرممکن خواهد ساخت؛ درنتیجه پس از اجرای آن هیچ توکن جدیدی در شبکه به‌طور جداگانه استخراج نخواهد شد.

هارد فورک مونرو در ماه جولای (تیر) اجرا می‌شود

مونرو یک رمز ارز مبتنی بر حفظ حریم شخصی بوده و آدرس‌های کیف‌پول طرفین معامله را پنهان می‌کند، این کار رهگیری تراکنش‌ها را برای سازمان‌های نظارتی و افراد واسطه دشوار خواهد ساخت. این فرآیند در بیت‌کوین یا سایر رمز ارزها وجود نداشته و آدرس کیف‌پول برای احراز هویت کاربران قابل بررسی و نظارت است.

تغییرات پانزدهمین هارد فورک

Hard Fork ماه‌ِ جولای شبکه‌ی مونرو را با پانزدهمین نسخه‌ی نرم‌افزاری به‌روزرسانی می‌کند. دو نسخه‌ی گذشته‌ی این به‌روزرسانی در اکتبر 2020 (مهر 1399) رخ داد و تغییرات اندکی را به‌شبکه‌ افزود.

در نسخه‌ی پانزدهم می‌توان انتظار افزایش ظرفیت حلقه‌ی مونرو از 11 به 15 و بهبود مکانیسم امضاهای چندگانه‌ی (multisig) را داشت. اسناد ارائه‌شده ازسوی توسعه‌دهندگان نشان می‌دهد که امضاهای چندگانه به تراکنش‌هایی دلالت دارند که پیش از ثبت و اجرا بر شبکه‌ی مونرو به چندین امضا نیازمندند. منظور از اندازه‌ی حلقه نیز مجموع تعداد امضاکنندگان در هر حلقه می‌باشد.

امضای حلقه نوعی امضای دیجیتال است که یک گروه از امضاکنندگان درآن ادغام شده و یک امضای بارز و واحد برای تایید هر تراکنش بوجود می‌آورند.

در به‌روزرسانی نسخه‌ی پانزده فناوری bulletproof که در سال  2018 (1397) به Monero اضافه شد به‌سطح bulletproof+ ارتقا خواهد یافت. این فناوری از صحت اطلاعات ذخیره‌شده در تراکنش‌های محرمانه اطمینان حاصل می‌کند.

درپی اعلام توسعه‌دهندگان درخصوص به‌روزرسانی ماه جولای، قیمت هر واحد از توکن بومی XMR طی 24 ساعت پیش تا 11 درصد افزایش داشته است. روند صعودی قیمت‌ها تا سطح 277 دلاری ادامه داشته و موفق شد خط مقاومت مهم 240 دلاری را بشکند. در زمان نگارش این خبر هرواحد XMR ارزشی برابر 258 دلار داشته است.

پیشنهاد مطالعه: مونرو یک ارز متفاوت

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا