ایستگاه خبر

حریم خصوصی مونرو (Monero) زیر علامت سؤال

توسعه‌دهندگان مونرو (Monero) یک اشکال در الگوریتم‌های حریم خصوصی این سکه پیدا کرده‌اند که اجازه می‌دهد مقاصد معاملات شناسایی شود و حریم خصوصی را نقض می‌کند.

اشکال حریم خصوصی مونرو

تیم توسعه‌دهنده Monero، یکی از برجسته‌ترین سکه‌های حفظ حریم خصوصی، یک اشکال نسبتاً قابل توجه را در یکی از الگوریتم‌های حفظ حریم خصوصی این سکه کشف کرده است. این اشکال فقط بر وجوهی که دو بلوک (حدود ۲۰ دقیقه) از دریافت آن‌ها گذشته تأثیر می‌گذارد و امکان کشف مقصد وجوه ارسال‌شده را فراهم می‌کند.
مونرو در طوفان توییتری که این موضوع را پوشش می‌داد، به کاربران اطمینان داد این اشکال آدرس‌ها یا مبلغ معاملات را نشان نمی‌دهد و وجوه منتقل‌شده هرگز در معرض خطر سرقت قرار ندارند. علاوه بر این، این تیم اضافه کرد که حداقل یک ساعت انتظار می‌تواند خطر نقض حریم خصوصی کاربران را کاهش دهد.

مونرو به‌عنوان امن‌ترین و ناشناس‌ترین روش برای ارسال و ذخیره دارایی‌های دیجیتالی شناخته می‌شود. با این حال، این ارز به رمز ارز منتخب در بازارهای دارک وب تبدیل شده است زیرا معاملات در شبکه کاملاً ناشناس و غیرقابل ردیابی است. در سپتامبر سال ۲۰۲۰، خدمات درآمد داخلی وعده داد به هرکس که بتواند ناشناس بودن مونرو را بشکند ۶۲۵،۰۰۰ دلار پرداخت می‌کند. با این حال، تا زمان نوشتن این خبر، هنوز کسی موفق به دریافت این جایزه نشده است.

 

پیشنهاد مطالعه: مونرو یک ارز متفاوت

 

Source

https://coiniran.com/?p=46765
دکمه بازگشت به بالا