ایستگاه خبر

خبر دومین حمله به پروتکل Mirror

به نظر می‌رسد پروتکل Mirror مورد حمله قرار گرفته است و ممکن است تا کنون ۲ میلیون دلار ضرر کرده باشد.

خبر دومین حمله در یک هفته

تنها چند روز پس از کشف اینکه Mirror هفت ماه پیش به ارزش تقریباً ۹۰ میلیون دلار مورد سوءاستفاده قرار گرفته بود، به نظر می‌رسد پروتکل مورد حمله دیگری هم قرار گرفته است. ظاهراً مهاجم از این واقعیت سوءاستفاده می‌کند که اوراکل‌های قیمت با توکن LUNC قدیمی با توکن LUNA جدید مطابقت ندارند.

خبر این سوءاستفاده توسط یکی از اعضای انجمن Mirror ارائه شد و در مورد آن در انجمن Mirror پست گذاشت. سپس به سرعت توسط کاربر توییتر FatMan منتشر شد که ۴ روز پیش حمله قبلی Mirror را کشف کرد.

به گفته FatMan، این هک به دلیل خطا در پیکربندی اوراکل‌های قیمت امکان‌پذیر بوده است. این مورد توسط ChainLinkGod عضو انجمن Chainlink تأیید شد، که گفت اوراکل‌ها در حال حاضر قیمت سکه جدید Terra 2.0 $LUNA (~9.80$) را به جای سکه اصلی Terra Classic $LUNC (~0.0001$) گزارش می‌‌کنند.

FatMan تخمین می‌زند این حمله حدود ۲ میلیون دلار هزینه داشته است، اگرچه هنوز Crypto Briefing قادر به تایید آن نبوده است. با این حال، آشکار است که نقدینگی استخرهای mBTC، mETH، mDOT، و mGLXY تخلیه شده‌اند.

FatMan و سایر کاربران رمز ارز از توسعه‌دهندگان Mirror درخواست کرده‌‌اند تا قبل از تخلیه بقیه مجموعه‌های mAsset، مانند mAAPL و mAMZN، دعوت به عمل کنند.

پروتکل Mirror یک برنامه غیرمتمرکز است که امکان ایجاد محصولات مصنوعی دیجیتالی را فراهم و قیمت دارایی‌های دنیای واقعی مانند سهام را رصد می‌‌کند. قراردادهای اصلی Mirror در Terra Classic مستقر شد، اما دارایی‌‌های آن در اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) در دسترس است. قبلاً این پروتکل به ارزش ۹۰ میلیون دلار هک شده بود که هفت ماه پس از آن کشف شد.

 

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=57304
دکمه بازگشت به بالا