ایستگاه خبر

ابلاغ مصوبه دولت درخصوص تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمزارز موجود در کشور

بر اساس گزارشی که هیئت دولت در پایگاه اطلاع‌رسانی خود درج کرده است، هیئت وزیران در تاریخ هشتم تیر ۱۳۹۹ به منظور شفاف‌سازی، ساماندهی و تسهیل فضای کسب‌وکار در حوزه رمزارز در کشور و برطرف کردن ابهامات فعالان این حوزه، به وجود آوردن فضای مناسبی برای کنترل و برنامه‌ریزی بر فعالیت‌های استخراج کریپتو و حفاظت از منابع عمومی مانند برق و انرژی نسبت به تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمزارز موجود در کشور تصمیماتی را اتخاذ کردند.

مصوبه هیئت وزیران - کوین ایران

مصوبه هیئت وزیران - کوین ایران

در پی این مصوبه، کلیه صاحبان دستگاه‌های استخراج رمزارز (ماینر) باید ظرف یک ماه از زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌کند، مشخصات هویتی خود، تعداد و نوع دستگاهی‌هایی را که در اختیار دارند، در این سامانه ثبت نمایند. در ادامه، و حسب مورد مکلف‌اند از طریق درگاه پرداخت اینترنتی  که در همین سامانه تعبیه شده است، کلیه حقوق و عوارض دولتی را پرداخت کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است ظرف یک ماه فهرستی از مراکزی را که جواز تأسیس در این صنعت دارند، اعلام کند. صاحبان دستگاه ماینر باید تا حداکثر یک ماه پس از اعلام فهرست فوق، تمام دستگاه‌های خود را به این مراکز تحویل دهند یا نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند. نگهداری دستگاه‌ها در این مراکز ممنوع است.

این وزارتخانه باید دستورالعمل نحوه اخذ جواز فعالیت و درگاه بانکی آن را تا یک ماه از تاریخ این مصوبه در درگاه ملی مجوزهای کشور (سامانهG4b) بارگذاری کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39942
دکمه بازگشت به بالا