ایستگاه خبر

استخراج رمز ارزها تا شهریور در ایران ممنوع شد

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، امروز در جلسه‌ی هیئت دولت اعلام کرد استخراج رمز ارزها حتی برای مراکز دارای مجوز از امروز تا پایان شهریور غیرمجاز است.

رییس جمهور با اشاره به مشکل کمبود برق افزود:

من خوشحالم که وزیر نیرو در این مورد از مردم عذرخواهی کرد. ریشه‌ی اصلی این موضوع هم خشکسالی امسال است. برق برای استخراج رمز ارزها برای مراکز دارای مجوز ۳۰۰ مگاوات است اما استخراج غیرمجاز ۲۰۰۰ مگاوات است. هر کسی تعدادی ماینر گذاشته و این بیت کوین را استخراج می‌کند. از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمز ارز ممنوع و غیر قانونی است.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، از طرف دیگر با اشاره به اینکه پیشتر باید تمهیدی به حال قطعی برق اندیشیده می‌شد، اعلام کرد که فعالیت مراکز مجاز استخراج رمز ارزها تا اطلاع ثانوی ممنوع است. وی در اینباره گفت:

در این زمینه باید تدبیر و دور اندیشی می‌شد که این موضوع متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت.

محسنی بندپی صبح چهارشنبه در هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگو با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸ هزار و ۶۰۰ مگاوات کسری برق داریم گفت:

رمز ارزها چه مجاز و چه غیرمجاز فعلاً فعالیتی نباید داشته باشند و در این خصوص باید اعلام کنیم هرگونه فعالیت مراکز تولید رمز ارزها در استان‌تهران تا اطلاع ثانوی متوقف است و در صورت مشاهده با برخورد قاطع دولت و دستگاه قضائی مواجه هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

 

https://coiniran.com/?p=45803
دکمه بازگشت به بالا