ایستگاه خبر

سازنده‌ی قلب تپنده‌ی دستگاه‌های استخراج در پی احداث کارخانه در ایالات متحده

شرکت صنایع نیمه‌هادی تایوان موسوم به TSMC که عنوان بزرگترین تولیدکننده‌ی نیمه‌هادی و سومین سازنده‌ی بزرگ تراشه جهان را یدک می‌کشد اعلام کرد که قصد دارد کارخانه‌ای ۱۲ میلیون دلاری در آریزونا احداث کند.

گفتنی است اقدام TSMC برای احداث کارخانه در آریزونا با استقبال کاخ سفید مواجه شده است. پیش‌تر تیم مدیریتی دونالد ترامپ، تکیه بیش از حد بر تراشه‌سازان آسیایی را خطری بزرگ برای امنیت ملی آمریکا قلمداد کرده بود.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که TSMC در بحبوحه‌ی شیوع کرونا شاهد اختلالات گسترده در زنجیره‌ی تامین خود بود.

گفتنی است بیت‌مین، غول سازنده‌ی دستگاه‌های استخراج برای تامین نسل آتی تراشه‌ها و ویفرهای خود به TSMC وابسته است. از این رو، از اختلال در زنجیره‌ی تامین TSMC به عنوان یکی از دلایل عمده‌ی تاخیر در تحویل سری جدید دستگاه‌ّهای انت‌ماینر یعنی ای‌سیک‌های S19 یاد شده است.

آن‌طور که پیداست کار ساخت‌وساز کارخانه‌ی TSMC سال آینده آغاز خواهد شد و این ابرشرکت تایوانی امیدوار است بتواند تا سال ۲۰۲۴ برنامه تولید ترانزیستورهای ۵ نانومتری را تکمیل کند.

پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی این کارخانه تقریبا ۱۶۰۰ شغل در آریزونا ایجاد شود و TSMC هم انتظار دارد در فاصله‌ی میان سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۹ نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار در این کارخانه سرمایه‌گذاری کند.

TSMC در حال حاضر یک کارخانه در واشینگتن دارد و دو مرکز طراحی در ایالت‌های کالیفرنیا و تگزاس را مدیریت می‌کند.

Source

https://coiniran.com/?p=38906
دکمه بازگشت به بالا