ایستگاه خبر

ضرر ۵۰ میلیون دلاری در حمله به cashio پروتکل استیبل کوین سولانا

cashio پروتکل استیبل کوین سولانا مورد سوء استفاده قرار گرفته است که منجر به سقوط کامل استیبل کوین پرچمدار آن، CASH شده است.

تیم cashio اوایل چهارشنبه در توییت از این حادثه خبر داد. این تیم نوشت:

لطفاً هیچ سکه‌ای ضرب نکنید. یک اشکال مهم وجود دارد.

همچنین این تیم گفت در حال بررسی این موضوع است و علت اصلی آن را یافته است.

cashio یک برنامه DeFi مبتنی بر سولانا است که به کاربران امکان می‌دهد استیبل کوین‌های CASH را ضرب کنند. در صندوق نقدی، همه سپرده‌ها توسط توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی دارای بهره پشتیبانی می‌شوند. به عنوان مثال، هر شخص می‌تواند نقدینگی را با USDT و USDC برای ضرب CASH فراهم کند. در این حادثه، هکر ایرادی را پیدا کرد که به آن‌ها اجازه می‌داد تا بدون داشتن پشتوانه کافی، مقدار زیادی CASH ضرب کنند.

بر اساس داده‌های Solscan، مهاجم دو میلیارد استیبل کوین CASH ضرب کرده و سپس آن‌ها را با سایر دارایی‌های جفت شده (سایر استیبل کوین ها) از طریق صرافی غیرمتمرکز Saber عوض کرده است. بر اساس داده‌های Defi Llama، هکر حدود ۲۸ میلیون دلار نقدینگی را از صرافی تخلیه کرده است. سابر اعلام کرد که استخر نقدینگی CASH خود را پس از این حادثه متوقف کرده است.

در نتیجه این هک، CASH که قرار بود ارزش آن با دلار آمریکا مرتبط باشد، کاملاً سقوط کرده است.

در حالی که میزان دقیق خسارت ناشی از این حمله هنوز به طور رسمی ناشناخته است، محقق مشهور امنیت رمز ارزی معروف به samczsun در توییتر گفت که ضرر و زیان بر اساس بررسی سریع آن‌ها از داده‌های زنجیره‌ای، به حدود ۵۰ میلیون دلار رسیده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

https://coiniran.com/?p=50357
دکمه بازگشت به بالا