ایستگاه خبر

انتقال‌های میلیون دلاری بیتکوین نشان‌دهنده رشد فعالیت‌‌های نهادی در بازار رمزارز

یک گزارش از Chainalysis بیان کرد که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای آمریکا در حال انتقال مقادیر زیادی به بازارهای رمزارز هستند که بیتکوین در صدر همه آن‌ها قرار دارد. این گزارش که در روز پنجشنبه منتشر شده، عنوان کرده که سرمایه‌گذاران نهادی در آمریکا حجم‌‌ بیشتری از بیتکوین را نسبت به همتایان اروپایی یا آسیایی خود نقل و انتقال می کنند.

بنا بر گزارش مجله Decrypt، در تحلیل خود درباره روند‌‌های مهم در فضای رمزارز در آمریکای شمالی، نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای به توجه بیش از حد به بیتکوین در مقایسه با سایر رمزارز‌ها ادامه می‌دهند. Chainalysis در این مطالعه اشاره کرده که این روند تازه در مرحله آغازین خود است.

تراکنش‌های بیتکوین در آمریکای شمالی که بزرگتر یا مساوی یک میلیون دلار هستند، از ۴۶ درصد در اواخر ۲۰۱۹ به ۵۷ درصد در ماه می ۲۰۲۰ رسیده است. همچنین سهم بازار سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که مربوط به فعالیت‌های معاملاتی حساب‌های نهادی است در همین بازه زمانی از ۸۷ درصد به ۹۲ درصد افزایش یافت.

در حالی که سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز نهاد‌ها را کملا متقاعد کرده است، قانون‌گذاران هنوز موضوع را به درستی درک نکرده‌اند. سرپرست پژوهش Chainalysis، کیمبرلی گروئر اشاره کرد:

“ما انتظار داریم که با درک بهتر مزایای شفافیت cryptocurrency از سوی قانون‌گذاران و موسسات مالی، آن‌ها اعتماد بیشتری را به این فضا آغاز خواهند کرد. پول نهادی فقط به اکوسیستم رمزارز وارد می‌شود و این بازار بازار هنوز هم نسبتاً نابالغ و پراکنده است.”

این گزارش زمانی منتشر شد که قیمت بیتکوین با رشد قابل توجهی به نزدیکی ۱۲۰۰۰ دلار رسیده و به علاوه اعضای سنا به دنبال تنظیم مقررات برای بازار رمزارز گسترده‌تری هستند و حتی Goldman Sachs می‌خواهد به این بازار ورود کند.

بیشتر بدانیم: تفاوت بیت کوین و لایت کوین چیست؟

 

https://coiniran.com/?p=40541
دکمه بازگشت به بالا