ایستگاه خبر

کوچ بیش از ۱۰۰ شرکت از اتریوم به کاردانو

Charles Hoskinson، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هنگ کنگی IOHK، در مصاحبه‌ی اخیرش با بلومبرگ اظهار داشت که بیش از ۱۰۰ شرکت در حال کوچ از اتریوم به کاردانو هستند. تحقق این مهم به محض «بلوغ» کارایی شبکه‌ی کاردانو رخ خواهد داد.

به گزارش U.Today، شرکت هوش مصنوعی SingularityNET که خالق ربات انسان نمای Sophia است با جدیت در حال گمانه‌زنی‌های لازم برای کوچ به کاردانو است.

علی رغم تبدیل کاردانو به سومین رمز ارز بزرگ از نظر ارزش بازار، بلاک‌چین اصلی آن در بیشتر موارد نادیده گرفته شده است. به تعبیر Coin Metrics فقدان یک اپلیکیشن برجسته در این شبکه کاملا محسوس است:

«من از هیچ اپلیکیشن محبوبی که بر بلاک‌چین کاردانو فعال باشد و یا توسعه‌دهندگانی که مشتاق به کار بر شبکه‌ی آن باشد اطلاعی ندارم.»

سلطه بر بازار DeFi

Hoskinson که از بیان جاه‌طلبی‌های خود در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خجل‌زده نیست مدعی شد بلاک‌چین کاردانو بسیار کارآمدتر از نوع فعلی پیشتاز دنیای کریپتو است. وی افزود:

«تمام شبکه‌های محبوب DeFi شما با یک-صدم یا یک-هزارم هزینه‌ی فعلی بر بلاک‌چین من قابل اجرا خواهند بود.»

خالق کاردانو پس تحقیر توسعه‌دهندگان اتریوم اظهارات جسورانه‌ای نسبت به بزرگترین صرافی Uniswap، یعنی CryptoKitties داشت، Hoskinson این صرافی را فرزند بی‌هویت دنیای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دانست و آن را با خرس‌های عروسکی پوشالی مقایسه نمود.

«من اصلا به Uniswap و CryptoKitties اهمیت نمی‌دهم. این قبیل چیزها مانند حباب هستند، می‌آیند و می‌روند، درست مانند خرس‌های عروسکی و مجسه‌های سنگی که مُد می‌شوند.»

Hoskinson برنامه‌های عظیمی برای پیشی گرفتن از اتریوم در حوزه‌ی امورمالی غیر متمرکز دارد، بنظر می‌آید وی قصد دارد کل جهان را با بلاک‌چینی که خلق کرده اداره کند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی یونی سوآپ و توکن UNI

Source

https://coiniran.com/?p=44632
دکمه بازگشت به بالا