ایستگاه خبر

چشم‌انداز رشد چهارصد درصدی سرمایه گذاری روی بلاک چین در خاورمیانه و آفریقا

با افزایش شتاب پذیرش بلاک چین در جهان، شرکت بین‌المللی تحقیقات بازار International Data Corporation (IDC) پیش‌بینی کرده کشورهای خاورمیانه و آفریقا (MEA) تا سال ۲۰۲۳ چهارصد درصد بیش‌تر روی فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری خواهند کرد. در سال ۲۰۱۹ کشورهای حوزه‌ی MEA بالغ بر ۲۱ میلیون دلار در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و موسسه‌ی IDC پیش‌بینی کرده این مبلغ در سال ۲۰۲۳ به ۱۰۵ میلیون دلار برسد. این یعنی IDC رشد مرکب پنجاه درصدی را برای حوزه‌ی بلاک چین در خاورمیانه و آفریقا انتظار دارد.

طبق این گزارش حکومت‌های منطقه‌ی MEA به طور فعال در حال توسعه‌ی راه‌حل‌های بلاک چینی برای کاهش کلاهبرداری، افزایش امنیت و بهبود مدیریت عمومی هستند. همچنین در این گزارش آمده است که هرچند دولت‌های منطقه‌ی MEA تحت فشار هستند تا کارآمدتر عمل کنند، به نظر می‌رسد آمادگی لازم برای بازطراحی دیجیتال و یادگیری و استفاده از تکنولوژی‌های ۵g، هوش مصنوعی و بلاک چین را ندارند.

از طرفی با وجود اینکه سرمایه گذاری روی بلاک چین رشد فزاینده‌ای دارد، بخش کوچکی از سرمایه‌گذاری جهانی در اینصنعت را شاکل می‌شود. طبق گزارش IDC هزینه‌کرد جهانی در صنعت بلاک چین در سال ۲۰۱۹ حدود ۳ میلیارد دلار بوده و پیش بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۲۳ به حدود ۱۶ میلیارد دلار برسد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36953
دکمه بازگشت به بالا