ایستگاه خبر

لایه هویت ION مایکروسافت برای بیت کوین اکنون در دسترس است

طبق گزارشی که مایکروسافت امروز در یک پست وبلاگی منتشر کرده لایه ION این شرکت برای بیت کوین کامل شده است.

ION چیست؟

شبکه‌ی ION مایکروسافت یک شبکه‌ی هویت غیرمتمرکز (DID) است که روی بلاکچین بیت کوین به عنوان یک پروتکل لایه‌ی دوم ساخته شده است. ION مایکروسافت به جای رسیدگی به پرداخت‌ها، برای کنترل هویت و دسترسی به حساب‌های آنلاین طراحی شده است.

این شبکه یک جایگزین امن برای نام‌های کاربری و رمزهای عبور فراهم می‌کند. مدیر پروژه دانیل باکنر (Daniel Buchner) قبلاً اشاره کرده بود می‌توان برای کاربران ابزاری محبوب برای مدیریت احراز هویت دو عاملی (۲FA) مشابه Google Authenticator ایجاد کرد.

نسخه‌‌ی مذکور اولین ارائه‌ی نهایی ION است. مدیر استاندارد این پروژه، پاملا دینگل (Pamela Dingle)، اظهار داشت: «مفتخریم بگوییم که نسخه‌ی اولیه‌ی ION نهایی و در شبکه‌ی اصلی بیت کوین راه‌اندازی شده است. اکنون هر کسی می‌تواند از این پروتکل منبع باز استفاده کند.»

مایکروسافت پروژه‌های بلاکچین زیادی دارد

اقدامات شبکه‌ی هویت غیرمتمرکز مایکروسافت به مدت چهار سال و ION از سال ۲۰۱۹ در حال توسعه است. نسخه‌ی بتای این پروژه در ژوئن سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد.

ION بر اساس یک پروتکل موجود به نام Sidetree توسط مایکروسافت و چندین شرکت فناوری دیگر ساخته شده است. از مشارکت‌کنندگان برجسته در این پروژه می‌توان به شرکت ConsenSys، شرکت کیف پول بیت کوین Casa، پردازنده‌ی پرداخت BitPay و صرافی رمز ارز Gemini اشاره کرد. Protocol Labs (IPFS) و Cloudflare نیز به این پروژه کمک کرده‌اند.

مایکروسافت علاوه بر این پروژه چندین طرح بلاکچین دیگر نیز در دست اقدام دارد. در سال‌های گذشته، مایکروسافت عضو Enterprise Ethereum Alliance شده و با استفاده از بلاکچین Quorum جی‌پی مورگان تولکیت .NET را برای NEO تولید کرده است.

این آخرین باری نیست که جامعه‌ی بلاکچین خبری از مایکروسافت در این‌باره می‌شنود، این شرکت اعلام کرده است که توسعه‌ی ION همچنان ادامه خواهد داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44816
دکمه بازگشت به بالا