ایستگاه خبر

تزریق ۶۹۰ میلیون دلار بیت‌کوین دیگر توسط MicroStrategy

شرکت سرمایه‌گذاری MicroStrategy در یک پیشنهاد خصوصی اعلام کرد که قصد فروش اوراق‌بهادار بلند مدت قابل تبدیل ۶۰۰ دلاری را تا سال ۲۰۲۷ را به «خریداران نهادی دارای صلاحیت» دارد. این دومین پیشنهاد مطرح شده از سوی این شرکت اطلاعات تجاری است.

MicroStrategy به خرید بیت‌کوین ادامه می‌دهد

به نظر می‌رسد که عطش بیت‌کوین شرکت MicroStrategy سیراب نشدنی است. شرکت MicroStrategy که عملاً در بیت‌کوین سرمایه گذاری می‌کند مجددا اوراق‌بهادار بلند مدت دیگری را برای سرمایه گذاری در این رمزارز معرفی نموده است.

اوراق قابل تبدیل ارشد که به «تبدیل شدنی ها» معروفند به  اوراق‌بهادار مالی ای گفته می‌شوند که نماد وام یا سرمایه گذاری انجام شده در یک دارایی نهفته می‌باشند. دارایی نهفته‌ی این سناریو بیت‌کوین است و دارندگان قادر خواهند بود تا اوراق بهادار خود را به سهام مشترک شرکت تبدیل نمایند.

«در این بیانیه گفته شده است که  شرکت MicroStrategy قصد دارد تا سود خالص حاصله از فروش این اوراق برای خرید مجدد بیت‌کوین استفاده کند.»

به علاوه این شرکت به افرادی که طی ۱۳ روز آینده اقدام به  سرمایه گذاری نمایند امکان خرید «تا حداکثر ۹۰ میلیون دلار از مجموع اصل اوراق بهادار» را داده است که در نهایت ارزش این پیشنهاد را به ۶۹۰ میلیون دلار می‌رساند.

پیشنهاد خرید نهادی قبلی ۵۵۰ میلیون دلاری اوراق بهادار قابل تبدیل در مدت زمان بسیار کوتاهی به فروش رسید.

شرکت MicroStrategy از سپتامبر ۲۰۲۰ تا کنون مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه گذاری کرده است که ارزش آن در حال حاضر ۳.۵ میلیارد دلار می‌باشد. طبق محاسبات ارزش کل سرمایه گذاری بیت‌کوین MicroStrategy پس از اتمام پیشنهاد جدید به بالغ بر ۲ میلیارد دلار خواهد بود.

این خبر توانسته است مانند یک کاتالیزور روانی عمل کرده و قیمت بیت‌کوین را تا مرز ۵۰ هزار دلار بالا ببرد.

Source

https://coiniran.com/?p=43834
دکمه بازگشت به بالا