ایستگاه خبر

شرکت MicroStrategy‌ باز هم بیت کوین خرید!

خرید پشت خرید

بعد از اینکه جمعه‌ی گذشته شرکت میکرواستراتژی بیش از یک میلیارد دلار برای خرید بیت کوین هزینه کرد، امروز دوباره اعلام کرده است که تعداد ۱۹.۴۵۲ عدد بیت کوین را با قیمت ۵۲.۷۶۵ دلار به ازای هر بیت کوین، خریده است. مدیر این شرکت آقای Michael Saylor این خبر را طی توییتی اعلام کرد.

این شرکت تاکنون حدود ۲.۱۷۱ میلیارد دلار بیت کوین خریده است که در مجموع ۹۰.۵۳۱ عدد بیت کوین را شامل می‌شود. (به عبارتی دیگر حدود ۰.۴۳ درصد از تمامی بیت کوین‌هایی که تاکنون وجود داشته‌اند). میکرواستراتژی هر بیت کوین را میانگین به قیمت ۲۳.۹۸۵ دلار خریده است (اکنون هر بیت کوین بیشتر از ۴۹ هزار دلار در صرافی‌های مختلفی قیمت دارد).

این حرکت نشان داده است که Saylor علاقه دارد تا پول‌های خود را دقیقا در جایی سرمایه‌گذاری کند که عقل حکم می‌کند. او همچنین اعتقاد راسخ دارد که بیت کوین بهترین دارایی ممکن برای حفظ سرمایه در آینده است.

Saylor در این اعلام بیان کرده است: شرکت هم اکنون بیش از ۹۰ هزار بیت کوین را در اختیار دارد، که نشانگر باور ما نسبت به بیت کوین به عنوان بزرگترین رمز ارز سازگار جهان است، همچنین ما باور داریم که این رمز ارز می‌تواند به عنوان یک دارایی با ارزش در آینده باشد.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

بعد از خرید میلیارد دلاری بیت کوین، آیا این شرکت بالاخره از این کار دست خواهد کشید؟ آیا برای آن‌ها کافی است؟

جواب هر دو سوال خیر است. آن‌ها قصد خرید بیشتر را دارند و برای این کار برنامه‌ریزی نیز کرده‌اند.

Saylor گفته است: ما همچنان به استراتژی خود مبنی بر خرید بیت کوین با نقدینگی اضافی خود ادامه خواهیم داد و ممکن است بنابر مسائل زمانی، وضعیت بازار، میزان بدهی یا برابری امنیتی در افزایش تراکنشات در این باره، به خرید بیت‌ کوین‌های بیشتر روی بیاوریم.

خرید این تعداد بیت کوین آن هم به این سرعت یادآور برگزاری کنفرانسی در اوایل ماه جاری تحت عنوان «بیت کوین برای شرکت‌ها» توسط Saylor بود. بیش از ۸ هزار نفر در این کنفرانس حضور داشتند و کمی بعد از برگزاری آن بود که تسلا به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خرید. با توجه به میزان موفقیت کنفرانس، به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک شاهد خریدهای بیشتر این چنینی توسط شرکت‌ها باشیم. Saylor و MicroStrategy به نظر می‌رسد که با علم به این موضوع روی به خرید سریع بیت کوین آورده‌اند.

به طور کلی تنها ۲۱ میلیون واحد بیت کوین وجود دارد و این شرکت‌ها قصد دارند تا بر سر تصاحب کردن میزان بیشتری نسبت به رقبا، رقابت کنند. وقتی که زنبور بیت کوین شما را نیش بزند، دیگر نمی‌توانید دست از خرید آن بردارید، چون طمع آدمی تمامی ندارد!

source

https://coiniran.com/?p=44061
دکمه بازگشت به بالا