ایستگاه خبر

MicroStrategy احتمال جایگزینی بیت‌کوین را محال دانست

همانطور که تمام طرفداران افراطی بیت‌کوین عملکرد آن را بهتر از هرگونه بازار فناوری می‌دانند، مدیر عامل شرکت MicroStrategy نیز از این موضع حمایت کرده و خاطر نشان شد که دارایی‌های کریپتو پیش از همه‌گیری ویروس Covid-19 تاکنون با رشد ۲۰۰ درصدی قیمت همراه بوده‌اند. بیت‌کوین با انفجار ۷۰۰.۵ درصدی خود در ۱۲ ماه گذشته، توانست گوی سبقت را از غول‌های فناوری جهان همچون آمازون، اپل و مایکروسافت برباید. لازم به ذکر است که این رمز ارز تنها ۱۲ سال برای رسیدن به بازار تریلیون دلاری خود زمان نیاز داشت، درحالی که شرکت‌های فوق در ۴۰ سال به این مهم دست یافتند.

شرکت MicroStrategy عوامل کلان اقتصادی همچون تورم را در رشد سریع شبکه‌ی بیت‌کوین موثر می‌داند. شاید به همین خاطر است که سازمان‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری به تدریج توکن‌های بیت‌کوین را به ترازهای مالی خود اضافه می‌کنند. تحولاتی از این دست عامل اصلی برتری کریپتو در بازارهای فینتک هستند. با این وجود نمی‌توان از برنامه‌هایی که در تلاش برای حفظ جایگاه بیت‌کوین به‌عنوان بزرگترین رمز ارز بازار هستند، غافل شد.

MicroStrategy احتمال جایگزینی بیت‌کوین را محال دانست

موفق‌ترین پروژه‌ی مالی

چارلز هاسکینسون، رئیس IOHK، نیز پیش‌تر نسبت به «تغییرات سریع دنیای کریپتو» هشدار داد. با آنکه روی سخن وی به رقیب کاردانو یعنی اتریوم بوده است، اما اشاره‌ای نیز به شبکه‌‌های محبوب و فراگیری داشت که ممکن است به سرنوشتی همچون MySpace و Netscape دچار شوند. آیا چنین تشبیهی برای بیت‌کوین نیز اعمال‌پذیر است؟

مدیرعامل MicroStrategy در توضیح این پرسش گفت که بیت‌کوین مسیری جز پیشرفت نخواهد داشت. او با بیان اینکه فضای رمز ارزها برای تحقق جایگاه و توانایی خود به چند دهه توسعه و زیرساخت‌ نیازمند است، احتمال جایگزینی بیت‌کوین را تقریبا محال دانست. وی که بیت‌کوین را «یک شبکه‌‌ی مالی دیجیتال به ارزش تریلیون‌ها دلار خواند» در ادامه افزود:

«بیت‌کوین موفق‌ترین پروژه‌ی زندگی شما بوده و درحال حاضر هیچ شبکه‌ی تریلیون دلاری دیگری در موازات آن وجود ندارد.»

یکی دیگر از دلایلی که بر اثبات این فرضیه کمک کرده و خبر از این می‌دهد که بیت‌کوین بازار فعلی خود را حفظ خواهد نمود این است که شرکت‌هایی همچون PayPal و Square هم اکنون این رمز ارز را در مدل‌های تجاری خود ادغام نموده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ هویت خالق بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=44830
دکمه بازگشت به بالا