ایستگاه خبر

اختراع جدید مایکروسافت، استفاده از بدن شما برای پردازش رمزارزها

پردازش ارزهای دیجیتال یکی از روش‌های مختلف برای به دست آوردن بیت‌کوین بدون نیاز به خرید آنهاست و به نظر می رسد مایکروسافت غول فناوری علاقه‌مند است ورود افراد بیشتری را به این اکوسیستم تسهیل کند. این شرکت در حال ثبت اختراع سیستم منحصربفردی برای پردازش ارزهای دیجیتال است. در درخواست ثبت اختراع‌ ـ ‌‌با عنوان «سیستم کریپتو و استفاده از داده‌های مربوط به فعالیت بدن»ـ این شرکت سیستمی را ارائه داده است که ارزهای دیجیتالی را با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده توسط افراد هنگام انجام ورزش یا سایر فعالیت‌های بدن انسان مانند امواج منظم مغز مربوط به کارهای خاص پردازش می‌کند.

مهندسان مایکروسافت گفته‌اند که حسگرها در این سیستم می‌توانند فعالیت‌های مرتبط با کارهای خاص مانند مدت زمان دیدن تبلیغات را تشخیص دهند و آن را به داده‌های قابل استفاده در کامپیوتر تبدیل کنند تا مشکلات محاسباتی‌یی مانند سیستم سنتی اثبات کار (proof-of-work)حل شود. یک دستگاه می‌تواند تأیید کند آیا داده‌های ضبط شده از فعالیت بدن شروط تعیین‌شده توسط سیستم را برآورده می‌کند یا خیر. در همان زمان، یک سرور می‌تواند کاربران را به انجام وظایف خاص به عنوان یک راه‌حلی برای کمک به تسهیل فرآیند راهنمایی کند.

مایکروسافت اظهار داشت که یک کاربر ممکن است کارهای پردازش معاملات را حتی بدون دانستن آن انجام دهد. سیستم آنها می‌تواند از فشار فیزیکی برای استخراج ارزهای دیجیتالی استفاده کند. به عنوان مثال، سنسورها می‌توانند تشخیص دهند که بدن شما در حال انجام فعالیت‌های سخت جسمانی است مثلاً نبض‌تان سریعتر می‌زند یا گرمای بدن‌تان افزایش یافته است و از این داده‌ها برای استخراج استفاده کنند. اسکنرها می‌توانند از تکانه‌های مغزی، سیگنال‌هایی که در هنگام فشار ذهنی ارسال می‌شوند، برای پردازش ارزهای دیجیتالی استفاده کنند. براساس ثبت اختراع، این سنسور می‌تواند امواج مغزی مختلفی از جمله موج‌های گاما و بتا را تشخیص دهد.

البته این موضوع فعلاً کمی علمی-تخیلی به نظر می‌رسد و ما مطمئن نیستیم که چند نفر حاضرند اطلاعات مغز خود را با مایکروسافت به اشتراک بگذارند.

Source

https://coiniran.com/?p=38033
دکمه بازگشت به بالا