ایستگاه خبر

مایکروسافت و استخراج کریپتو با امواج مغزی

شاید شما نیز به استخراج رمز ارز علاقمند بوده اما توان خرید یک ماینر ASIC را ندارید، نگران نباشید، به‌زودی می‌توانید با قدرت ذهنتان این کار را انجام دهید. بر اساس مدارک سازمان مالکیت فکری جهانی، شرکت بزرگ مایکروسافت در حال توسعه‌ی سیستمی جهت به‌کارگیری امواج مغزی انسان برای استخراج کریپتو است.

استفاده از ذهن انسان به‌عنوان یک ریگ طبیعی استخراج کریپتو

اختراع مایکروسافت که «سیستم رمز ارز مبتنی بر داده‌های فعالیت جسمی» نام دارد استدلال می‌کند که بدن انسان با هرگونه فعالیت طبیعی جسمانی انرژی‌های هدر شده تولید می‌نماید. طرح پیشنهادی مایکروسافت استفاده‌ی مفید و کارآمد از این انرژی‌های اضافی (به روش ماتریکسی) است.

در این طرح پیشنهادی این‌گونه قید شده است:

«در مقایسه با محاسبات سنگین که در برخی از سیستم‌های رایج استخراج رمز ارز لازم است، داده‌هایی که با فعالیت جسمانی تولید می‌گردند قابلیت استفاده به‌عنوان اثبات کار را دارند. بنابراین کاربران به‌طرز ناخودآگاهی می‌توانند مسائل پیچیده‌ی محاسباتی را حل کنند.»

درست مانند فیلم معروف ماتریکس، در این روش تعدادی حسگر به قسمت‌های مختلف بدن کاربران متصل شده و به آنها در ازای فعالیت‌های خودآگاه و ناخودآگاهشان پاداش‌هایی خواهد داد.

برای مثال این سنسورها قادرند با تشخیص نوع فعالیت افراد، در صورتی که آنها در حوزه‌ی محرک موردنظر قرار بگیرند، فرآیند استخراج را فعال نموده و پاداش‌هایی در قالب توکن به فرد مورد نظر بدهند.

مایکروسافت و استخراج کریپتو با امواج مغزی

عصری نوین در تعاملات انسان و رایانه

ساختار بنیادین این فرآیند بسیار ساده است، در طرح‌های ارائه شده‌ی مایکروسافت آمده است که شرایط لازم هریک از وظایف (برای مثال مطالعه‌ی یک مقاله در یک سایت) توسط یک عامل خارجی تعیین شده و چنانچه کاربران این وظیفه را به انجام رسانند، حسگر مربوطه فعال شده و متناسب با کار انجام گرفته نرخ هش تولید می‌نماید.

هنگامی که این هش‌ها به مقدار از پیش تعیین شده‌ی معینی برسند پاداش‌های رمز ارز به افراد تعلق خواهند گرفت. اما اگر حسگرها هرگونه تقلب در فرآیند اثبات کار را تشخیص دهند،همچون اسکرول سریع صفحه‌ی مقالات موردنظر، محاسبات اعتبار خود را از دست داده و فرآیند مجددا راه اندازی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44907
دکمه بازگشت به بالا