ایستگاه خبر

ثبت پتنتی در مورد یک سیستم رمزارزی که از داده‌های فعالیت‌های بدنی برای استخراج رمزارز استفاده می‌کند

مایکروسافت، غول صنعت نرم‌افزار در پی توسعه‌ی یک سیستم رمزارزی است که افراد را قادر می‌سازد از داده‌های فعالیت‌های بدنی خود برای استخراج رمزارز استفاده کنند و از راه‌اندازی دستگاه‌های ویژه‌ی استخراج بی‌نیاز شوند.

مایکروسافت در تاریخ ۲۶ مارس اقدام به انتشار پتنتی کرده که عنوان آن از این قرار است: سیستم رمزارزی با استفاده از داده‌های فعالیت بدنی. در اسناد این پتنت، جزئیات روشی برای استخراج رمزارز تشریح شده که از داده‌های فعالیت بدنی کاربر برای انجام یک گونه‌ی جدید از روش اثبات کار بهره می‌گیرد. در این اسناد آمده است:

برای مثال، می‌توان از امواج مغزی یا گرمای ساطع شده از بدن کاربر در زمانی که به یک کار مخصوص تعیین شده توسط یک ارائه‌دهنده‌ی سرویس مشغول است (کارهایی نظیر تماشای تبلیغات یا استفاده از یک سرویس اینترنتی خاص)، برای فرایند استخراج استفاده کرد.

برای پیاده‌سازی این روش، ابتدا یک سرور، یک وظیفه‌ی خاص را به دستگاهی که در سمت کاربر قرار دارد، محول می‌کند. سپس یک حسگر ویژه، با رصد فعالیت بدنی کاربر، بررسی می‌کند که آیا داده‌های فعالیت بدنی با وظیفه‌ی محول شده از سرور و سامانه‌ی رمزارزی همخوانی دارد یا خیر. در نهایت، این سامانه به کاربرانی که داده‌های فعالیت بدنی آن‌ها مورد تایید قرار می‌گیرد، پاداش‌هایی در قالب رمزارز اعطا می‌کند.

پتنت

شرکت‌های بزرگ فناوری در تلاش‌اند تا شانس خود را در وادی بلاک‌چین و رمزارزها نیز بیازمایند و با ارائه‌ی راهکارهای نوآورانه در این حوزه، رقبای خود را پشت سر بگذارند. گفتنی است تنها در ایالات متحده‌ی آمریکا در بازه‌ی زمانی ژانویه ۲۰۱۴ تا اکتبر ۲۰۱۹ بیش از ۲۲۰ پتنت مرتبط با بلاک‌چین در اداره‌ی ثبت اختراعات و علائم تجاری این کشور به ثبت رسیده است.

Source

https://coiniran.com/?p=37883
دکمه بازگشت به بالا