ایستگاه خبر

ایالت میامی منزل جدید ماینرهای چینی خواهد شد!

شهردار میامی گفت این ایالت از ماینرهای بیت‌کوینی که به‌تازگی در چین هدف محدودیت‌های دولتی قرار گرفته‌اند استقبال خواهد کرد. فرانسیس سوآرز در یک نشست خبری اظهار داشت: «من از هر فرصتی برای ایجاد رقابت در ایالت میامی استقبال خواهم نمود. ما با بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بیت‌کوین گفتگو کرده و از آنها خواستیم تا در میامی حضور یابند.»

شهردار میامی هوادار سرسخت بیت‌کوین بوده و رسما گفته است که این دارایی را در اختیار دارد. وی حتی با ادغام بیت‌کوین و دیگر فناوری‌های تحول‌ساز در عملیات شهری، میامی را به پیشتاز این حوزه در میان سایر ایالت‌های آمریکا تبدیل کرده است.

در نتیجه‌ی این اقدامات، میامی اکنون کانون مهم رویدادهای بیت‌کوین است. وایت پیپر بیت‌کوین در سایت رسمی این شهر قرار داشته و Bitcoin 2021، بزرگترین کنفرانس مربوط به این رمز ارز در تاریخ، نیز چندی پیش در میامی برگذار گردید. به‌علاوه، شهروندان این شهر به‌زودی قادر خواهند بود تا مالیات خود را توسط بیت‌کوین پرداخت نمایند.

سوآرز درحال قصد دارد تا مهم‌ترین بخش صنعت بیت‌کوین را به این ایالت انتقال دهد. اگرچه وی گفته است تاکنون از سوی فعالان چینی تماسی با وی برقرار نشده است، اما می‌خواهد از منابع تجدیدپذیر و ارزان انرژی هسته‌ای به‌عنوان اهرمی برای ترغیب ماینرها استفاده کند.

او اظهار داشت: «ما انرژی هسته‌ای بسیار ارزانی در اختیار داریم. استفاده از منابع برقی ارزان موضوع بسیار مهمی برای ماینرهای بیت‌کوین است و ما قصد داریم از آنان در این خصوص حمایت کنیم.»

ایالت میامی منزل جدید ماینرهای چینی خواهد شد

میامی و چالش‌ انرژی

پس از منابع گاز طبیعی، انرژی هسته‌ای بزرگترین منبع تامین انرژی در شهر فلوریدا محسوب می‌گردد. شهردار میامی می‌خواهد هزینه‌های انرژی برق را برای ماینرهای جدید به کمترین حد ممکن برساند، از این رو وی با شرکت Florida Power & Light Company گفتگوهایی انجام داده است.

ایالت میامی با این اقدام از ماینرهای چینی که در وضعیت نامساعدی بسر می‌برند حمایت خواهد نمود. در گذشته خواندیم که چندین استان چین، که آخرین آنها سیچوآن بود، هدف ممنوعیت‌های شدید دولت درخصوص استخراج بیت‌کوین قرار گرفته‌اند.

تحقق این اقدام دو مزیت مهم را برای شبکه‌ی بیت‌کوین به ارمغان خواهد داشت. نخست برخورداری از انرژی هسته‌ای اثرات مخرب زیست محیطی بیت‌کوین را کاهش خواهد داد و دوم آنکه گام بزرگی در راستای تمرکززدایی استخراج این رمز ارز برداشته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: ایران، انرژی خورشیدی، استخراج رمز ارز و تحریم‌های اقتصادی

Source

https://coiniran.com/?p=46144
دکمه بازگشت به بالا