ایستگاه خبر

میلیاردر مکزیکی ۱۰ درصد از سرمایه‌اش را به بیت کوین اختصاص داده است

دومین فرد ثروتمند مکزیک، ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego) تایید کرد که ۱۰ درصد از سبد دارایی نقدی‌اش را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. این میلیاردر مکزیکی می‌گوید: بیت کوین از سرمایهٔ شهروندان در برابر مصادره شدن محافظت می‌کند. پلیگو افرادی را که می‌خواهند مسیر او را دنبال کنند، به مطالعه و درک بیت کوین توصیه کرد. او همچنین کتاب استاندارد بیت کوین (The Bitcoin Standard) را به‌عنوان یکی از ابزارهای ایده‌آل یادگیری معرفی کرد.

پلیگو با ثروت خالص ۱۱.۹ میلیارد دلار، به لیست در حال رشد میلیونرها، میلیاردرها و شرکت‌هایی پیوست که بیت کوین را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه می‌کنند. در همین حال، او در یکی از توییت‌های خود دیدگاهش را نسبت به آنچه بیت کوین می‌تواند برای سبد سرمایه‌گذاری به همراه داشته باشد ارائه کرد. او گفت: «برای شروع کار با بیت کوین، من ویدیویی را به اشتراک می‌گذارم که در یکی از کشورهای لاتین گرفته شده و در آن بانک‌ها پول‌ها را دور می‌ریزند (وقتی اسکناس بی‌ارزش می‌شود). به همین دلیل متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری‌تان بهتر است.»

پلیگو نام کشور لاتینی را که ارز بی‌ارزش آن در ویدیو نشان داده است افشا نکرد. با این حال، بسیاری مطمئن هستند که او اشاره به تورم بیش از حد ونزوئلا دارد. بولیوار، واحد پول این کشور در آمریکای جنوبی، یکی از بدترین ارزهای سال جاری است. در حال حاضر برخی از شهروندان ونزوئلا از بیت کوین برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌ها و پس‌اندازهایشان در برابر تورم استفاده می‌کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=42126
دکمه بازگشت به بالا