ایستگاه خبر

جهش دوباره توکن‌های متاورس در ایام کریسمس

توکن‌های متاورس و گیم-فای (GameFi) در حال حاضر در روند صعودی بازار کریسمس پیشتاز هستند و از دستاوردهای سایر دارایی‌های برتر پیشی گرفته‌اند.

به نظر می‌رسد کریسمس خوبی برای پروژه‌های GameFi باشد. پس از بهبودی بیت کوین به بالای سطح روانی کلیدی ۵۰۰۰۰ دلار، بازار ارزهای دیجیتال پس از افت اخیر شروع به بازگشت کرده است. پروژه‌های بازی متاورس و بلاکچین—که گاهی اوقات به عنوان پروژه‌های GameFi نامیده می‌شوند—در حال حاضر در ۱۰۰ دارایی رمز ارزی برتر پیشرو هستند. GameFi یک کلمه رمز ارزی شبیه به DeFi است که به بازی و امور مالی اشاره دارد. بسیاری از پروژه‌های مرتبط با متاورس مانند Axie Infinity این دو زمینه را برای کسب درآمد با بازی‌های خود ترکیب می‌کنند. اعتقاد بر این است که GameFi امروزه یکی از مهم‌ترین روندهای نوظهور کریپتو و متاورس است.

Sandbox در حال حاضر بزرگترین سود در میان پروژه های متاورس و GameFi است. توکن SAND بازی در حال حاضر با قیمت ۶.۳۰ دلار معامله می‌شود که اخیراً ۲۲.۹ درصد افزایش یافته است.

از زمانی که فیس‌بوک به متا تغییر نام داد و روند صعودی توکن متاورس آغاز شد، Sandbox از نظر ارزش بازار از پروژه پیشرو متاورس، Decentraland پیشی گرفت. این تلنگر ممکن است نشان دهد که سرمایه‌گذاران Sandbox را به Decentraland ترجیح می‌دهند. اخیراً چندین شرکت از جمله آدیداس و PwC هنگ کنگ از خرید زمین در این بازی خبر داده‌اند.

توکن های کوچکتر GameFi نیز قوی به نظر می‌رسند. گالا گیمز که اخیراً فروش زمینی را برای آخرین بازی خود، LEGACY راه‌اندازی کرده است، امروز ۷.۸ درصد افزایش یافته است. توکن گالا یکی از بزرگترین سودهای سال است که با بیش از ۷۲۵ درصد افزایش به ۰.۷۱ دلار در ماه نوامبر رسیده است.

در حالی که هنوز با بالاترین قیمتی که در ماه نوامبر به دست آمده است معامله می‌شود، افزایش ارزش پروژه‌های متاورس و GameFi نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران همچنان نسبت به این بخش در سال ۲۰۲۲ نظر مثبت دارند. آیا این پروژه‌ها قادر خواهند بود چشم انداز خود را در سال آینده محقق کنند؟ نتیجه بعدها معلوم خواهد شد.

 

پیشنهاد مطالعه: دیسنترالند (Decentraland) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48940
دکمه بازگشت به بالا