ایستگاه خبر

بانک مورگان استنلی متاورس را بزرگ‌ترین بستر سرمایه‌گذاری آینده خواند

مورگان استنلی که یکی از عظیم‌ترین بانک‌های سرمایه‌گذاری در جهان است در پیامی به شرکای خود متاورس را بزرگ‌ترین بستر سرمایه‌گذاری آینده معرفی کرد. متاورس به ساختار یک دنیای فرعی گفته می‌شود که افراد در آن می‌توانند تصویری دلخواه از خودشان را مدل‌سازی نموده و به انجام فعالیت‌های روزانه ازقبیل خرید و یا بازی‌ با دوستان خود بپردازند.

درحال حاضر چندین شرکت فناوری بزرگ در این عرصه قدم برداشته‌اند، برای نمونه فیسبوک به Meta تغییر نام داد و مایکروسافت نیز از سال آینده محصولاتی مبتنی بر ویژگی‌های متاورس به تولیدات خود اضافه می‌کند. Edward Stanley، مسئول برنامه‌ریزی این بانک، اظهار داشت:

«متاورس می‌تواند ساختار ارتباط اجتماعی ما را به‌کلی دگرگون سازد.»

تمایل شرکت‌ها برای حضور در فضای متاورس

مورگان استنلی گفت که روزانه به تعداد شرکت‌هایی که از عناصر این بستر در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند، افزوده می‌گردد. این بانک با اشاره به‌ اینکه هم‌اکنون سهام شرکت‌های فناوری و بازی‌سازی از این بخش نوین سود مطلوبی کسب کرده‌اند، تاکید نمود:

«شرکت‌های بسیاری از اخبار و تحولات پیرامون متاورس استقبال می‌کنند، به‌طوری که بیشتر تحلیلگران این شرکت‌ها بیش از هر موضوع دیگری بر این مقوله متمرکز گشته‌اند.»

در پیام مورگان استنلی به نوپا بودن این جهان جایگزین و طرح‌های پیشبردی آن اشاره شد و تکامل آن را در سال‌های آینده مشروط به همکاری‌های شرکت‌های متعدد دانست. زمانی که کاربران بتوانند آواتارهای خود را به‌طور یکپارچه بین پلتفرم‌ها انتقال دهند، می‌توان گفت که رویای متاورس محقق گشته است.

مورگان استنلی در پایان سه کشور برتر در عرصه‌ی متاورس‌ را آمریکا، چین و کره‌ جنوبی اعلام کرد که بیشترین فعالیت را در اجرای استارت‌آپ‌ها و ادغام شرکت‌ها انجام داده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: آیا ظهور NFTهای بیت‌کوین روی بلاک‌چین استکس موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

Source

https://coiniran.com/?p=48296
دکمه بازگشت به بالا