ایستگاه خبر

کمک متامسک به کاربران برای بازیابی دارایی‌های دیجیتال مسروقه

متامسک (MetaMask)، یک کیف پول مبتنی بر مرورگر، راهی را برای کاربران ایجاد کرده است تا دارایی‌های از دست رفته خود را پس از حمله فیشینگ یا کلاهبرداری‌های رمز ارزی بازیابی کنند. از طریق مشارکت با Asset Reality مستقر در لندن، کاربران متامسک اکنون می‌توانند با مدیر پرونده تماس بگیرند تا به آن‌‌ها کمک کند دارایی‌های دزدیده شده خود را بازیابی کنند.

بازیابی توکن‌های از دست رفته

از آنجایی که تعداد کاربران متامسک همچنان در حال افزایش است، این شرکت شاهد افزایش مداوم تعداد درخواست‌های مربوط به ضرر است. به گفته الکس هرمان، سرپرست محصولات پشتیبانی متامسک، این درخواست‌ها معمولاً توسط فعالان مخربی که حملات فیشینگ را انجام می‌دهند، انجام می‌شود.

هرمان گفت:

همکاری با Asset Reality به کاربران راهی می‌دهد تا تحقیقاتی را برای ردیابی وجوه دزدیده شده خود آغاز کنند که احتمالاً منجر به بازیابی آن‌ها شود. این بدان معناست که حداقل کورسوی امیدی وجود دارد.

طبق گفته‌های Asset Reality، میانگین مبلغی که کلاهبرداران کریپتو در یک کلاهبرداری از دست می‌دهند، حدود ۲۵۰۰۰ دلار است. با این حال، گاهی اوقات می‌تواند به ۱ میلیون دلار برسد. شرکت‌های بازیابی دارایی اغلب از پلتفرم‌های تجزیه‌وتحلیل بلاکچین، مانند شامل Chainalysis و Asset Reality، برای بازیابی دارایی‌ها استفاده می‌کنند.

به گفته آیدان لارکین، مدیر عامل Asset Reality، روند سنتی طرح دعوی مدنی معمولاً شامل وکلا می‌شود. او همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت معمولاً اطلاعیه‌هایی را در صرافی‌ها ارائه می‌دهد. از طریق متامسک، Asset Reality توانست به کاربران خود کمک کند. با این حال، ادعای داشتن سهمی از دارایی‌های بازیافت‌شده را نداشت.

دست یاریگر متامسک

پس از ارسال گزارش توسط کاربر متامسک، Asset Reality داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط پلتفرم را بررسی می‌کند. این فرآیند به کاربر درکی از آنچه اتفاق افتاده است ارائه می‌دهد. به گفته لارکین، یک شرکت بازیابی می‌تواند به عنوان شاهد متخصص برای کاربرانی که می‌خواهند با یک وکیل ارتباط برقرار کنند یا در یک اقدام دسته‌جمعی شرکت کنند، عمل کند.

لارکین در مصاحبه‌ای گفت:

مردم باید بتوانند گزارش اولیه را ارائه دهند و پرونده خود را با شرکای قابل اعتماد پیگیری کنند. ما نمی‌گوییم که فردا سرمایه خود را پس خواهید گرفت. این پرونده‌ها دعاوی مدنی و بسیار پیچیده‌اند، اما فرصت‌هایی وجود خواهد داشت که می‌توانیم دارایی‌های دزدیده‌شده را بر روی پلتفرم‌های سرتاسر جهان شناسایی کنیم.

پیشرفت Web3

به گفته لارکین، هدف این پروژه این است که با ارائه ابزارها و منابع مختلف، مانند کمک اختصاصی، پاسخگویی افراد به یک حمله کریپتو را آسان‌تر کند. او معتقد است که پروژه متامسک می‌تواند به عنوان اولین گام به سمت یک نسخه امن‌تر از Web3 باشد. او همچنین معتقد است که می‌تواند به مردم کمک کند تا به حملات مالی سریعتر و کارآمدتر واکنش نشان دهند.

در همین حال، پیشرفت‌هایی برای رشد Web3 و ارتقای سطح تمرکززدایی همچنان در حال انجام است. Presearch یک جایگزین Web3 برای گوگل است که به کاربران اجازه می‌دهد هر چیزی را که می‌خواهند در اینترنت جستجو کنند. کاربران همچنین می‌توانند فیلم‌ها و تصاویر را در وبسایت‌های مختلف پیدا کنند.

این موتور جستجوی نسخه Web3 همچنین دارای ویژگی منحصر به فردی است که به کاربران امکان می‌دهد هر بار که چیزی را جستجو می‌کنند، توکن‌های PRE را دریافت کنند. شبکه اصلی Presearch امروز راه‌اندازی شد، به این معنی که این شرکت اکنون شبکه بلاکچین خود را خواهد داشت. قابل ذکر است که قبلاً روی اتریوم اجرا می‌شد. ارزش بازار این شرکت در حال حاضر حدود ۴۵ میلیون دلار است و قیمت توکن PRE آن بیش از ۰.۱۱ دلار است. با راه اندازی شبکه اصلی، پتانسیل Presearch بسیار زیاد است.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش کامل کیف پول متامسک MetaMask 

 

Source

https://coiniran.com/?p=57295
دکمه بازگشت به بالا