ایستگاه خبر

ارزیابی‌های نهایی MetaMask برای ایجاد یک توکن بومی

به گفته تیم MetaMask آن‌ها در حال ارزیابی داخلی و همه‌جانبه برای «مورد استفاده قانع کننده» توسعه و راه‌اندازی توکن بومی خود هستند. با این حال، هیچ برنامه فوری برای ارائه این توکن تاکنون نهایی نشده است.

تیم توسعه ‌دهنده MetaMask می‌گوید تاکنون نگرانی‌ها در مورد احتمال وجود افزایش قیمت و در ادامه کاهش آن پس از راه‌اندازی، مانع اجرایی شدن این طرح شده است، با این حال اکنون آن‌ها به فکر یک نقشه راه برای راه‌اندازی و ارائه توکن خود هستند.

ارزیابی مداوم پروژه مستلزم این است که MetaMask قطعاً به این ایده علاقه‌مند باشد و معرفی یک توکن توسط MetaMask چیزی است که آن‌ها در ماه آینده آمادگی انجام آن را خواهند داشت.

اریک مارکس، مهندس ارشد نرم افزار در The lab، می‌گوید:

متاماسک کاملاً برای ایده مالکیت جمعی پروژه آماده است.

با این حال، شرایطی وجود دارد و تیم اصلی توسعه‌دهنده این کیف پول محبوب می‌گوید آن‌ها به یک مورد کاربردی قانع‌کننده نیاز دارند تا مطمئن شوند این توکن برای همه جامعه MetaMask قابل پذیرش است. و همچنین برای بنیان مالی خود تیم نیز مهم تلقی شود.

مارکس توضیح می دهد که در صورت پیاده سازی، عرضه اولیه این توکن به نفع جامعه خواهد بود زیرا بلافاصله قیمت آن افزایش خواهد یافت. در عین حال احتمال اینکه برخی افراد توکن‌های خود را بفروش برسانند و قیمت کاهش پیدا کند، وجود دارد.

در اوایل ماه آوریل، MetaMask به حدود ۵ میلیون کاربر فعال ماهانه رسید. افزایش کاربران صنعت مالی غیر متمرکز در کنار استفاده گسترده از NFT از دلایل افزایش کاربران این کیف پول مبتنی بر اتریوم بوده است.

سرویس مبادله بومی MetaMask که خدمات مشابهی با صرافی‌های غیرمتمرکزی مانند Uniswap و Oneinch  ارائه می‌دهد، حدود ۲ میلیارد دلار حجم معاملات انباشته دارد و ایجاد یک توکن بومی برای تسهیل این مبادلات، شاید از طریق دور زدن هزینه‌های لازم برای مبادلات بر بستر بلاک‌چین اتریوم و در نتیجه کاهش هزینه‌ها، بتواند جایگاه MetaMask را به عنوان کیف پول پیش فرض برای برنامه‌های غیر متمرکز در صنعت DeFi تقویت کند.

در بحث پیرامون دلایل قانع‌کننده برای ارائه این توکن در جامعه، ارائه توکنی که اجازه می‌دهد دارایی‌ها به صورت بومی در MetaMask در زنجیره های مختلف و راه‌حل‌های لایه ۲ پیوند داده شوند، از جمله مهمترین موارد بوده است.

متامسک (Metamask) یکی از کیف پول‌های رسمی و معتبر اتریوم و توکن‌های اتریوم است که به‌صورت افزونه‌ای روی مرورگرهای کامپیوتر Firefox و Chrome  فعالیت می‌کند. این کیف پول به کاربران امکان می‌دهد با قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز (DApps) ارتباط برقرار کنند و بدون ایجاد گره کامل، به بلاکچین اتریوم مرتبط شوند. این کیف پول در سال ۲۰۱۶ توسط آرون دیویس و دن فین لی ساخته شده است.

پیشنهاد مطالعه: TCC یا جوامع سازماندهی‌شده بر اساس مالکیت توکن چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=47232
دکمه بازگشت به بالا