ایستگاه خبر

پیام‌رسان WeChat از پرداخت‌های یوآن دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

WeChat، پیان‌رسان برتر کشور چین، شروع به‌پذیرش پرداخت‌های یوآن دیجیتال یا e-CNY کرده است. گفته می‌شود که این اپلیکیشن دارای بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال بوده که این حجم وسیع جامعه‌ی کاربری قادر به ارتقای پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در چین خواهد بود.

پشتیبانی WeChat از پرداخت‌های دیجیتال

براساس گزارش CNBC، پیام‌رسان مذکور توسط رابط چندمنظوره‌ی خود که WeChat Pay نام دارد شروع به پذیرش تسویه‌حساب‌های مربوط به یوآن دیجیتال خواهد کرد. این اقدام به‌سرعت به‌تعداد کاربران e-CNY خواهد افزود.

WeChat در این مسیر یک رقیب بومی دیگر به‌نام Alipay دارد که از CBDCها پشتیبانی می‌کند. Alipay که از زیرمجموعه‌های فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ Alibaba است، درسال پیش راهکارهای گوناگونی را برای تحقق طرح خود آزمایش کرده است.

یکی از تحلیل‌گران امورمالی خاطرنشان کرد که شهروندان چین آنچنان به این دو شرکت وابستگی و تعلق خاطر دارند که به‌سختی حاضرند از یک اپلیکیشن جدید پرداخت موبایلی استفاده کنند.

کشور چین قصد دارد تا پیش از شروع المپیک بازی‌های زمستانی پکن کاربرد CBDC خود را گسترش دهد. در همین راستا مقامات دولتی نیز اعلام داشتند که ممکن است به ورزشکاران و مسافران خارجی امکان استفاده از محصولات دیجیتالی بومی خود را درطول این رویداد ورزشی بدهند.

تلاش‌های گذشته‌ی چین برای پیشبرد ارز دیجیتال بانک مرکزی

بانک مرکزی کشور چین طی ماه‌های پیش تلاش‌های بی‌شماری برای ارتقای CBDC خود داشته است. این نهاد دولتی در ماه نوامبر گذشته اعلام داشت که تاکنون ۱۴۰ میلیون نفر اقدام به دانلود و نصب کیف‌پول یوآن دیجیتال نموده‌اند.

موسسه‌ی PBoC اوایل هفته‌ی پیش گفت که نسخه‌ی آزمایشی اپلیکیشن e-CNY برای پلتفرم‌های اندروید و iOS دردسترس کاربران چینی قرار گرفته است. کاربران با نصب این کیف‌پول قادرند تا از خدمات درحال توسعه‌ی گردش پول یوآن دیجیتال برخوردار شوند. این طرح که برای شروع در شانگهای راه‌اندازی شد قرار است به‌تدریج در دیگر مناطق پرجمعیت کشور چین عرضه شود.

پیشنهاد مطالعه: پنکیک سواپ چیست؟ همه‌چیز دربارهٔ صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

Source

https://coiniran.com/?p=49196
دکمه بازگشت به بالا