ایستگاه خبر

Mersch: بانک مرکزی شهرتش را با پذیرش زودهنگام DLT به مخاطره می‌اندازد

 

 یک عضو ارشد بانک مرکزی اروپا این هفته گفت که بانک‌های مرکزی باید کاربردهای فناوری دفتر کل توزیع را دنبال کنند اما نه به قیمت به مخاطره انداختن شهرتشان.

Yves Mersch که عضو هیئت اجرایی ECB می‌باشد در جلسه روز دوشنبه هلسینکی اظهاراتی مبنی بر دورنماهای مشکلات بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال را بیان کرد. * Mersch پیش‌ازاین نیز سخنرانی‌هایی درباره این موضوع ایراد کرده بود مانند سخنرانی ماه دسامبر که طی آن افشا کرد که ECB با بانک مرکزی ژاپن در پژوهش‌های بلاک چین همکاری می‌کند.

Mersch گفت که قبل از اینکه هر نرم‌افزاری همراه با فناوری وارد بازار شود باید باگ‌های بالقوه آن ریشه‌یابی شوند. وی هشدار داد که در غیر این صورت ECB به‌عنوان یک موسسه لطمات زیان‌بار طولانی‌مدتی به خود وارد خواهد کرد.

او به حضار در جلسه گفت:

” DLT* ویژگی‌های بالقوه خوبی دارد اما آیا به‌اندازه کافی پیشرفته هست که آن را در بانک‌های مرکزی به‌کارگیریم؟ شهرت مسئله اساسی برای بانک‌های مرکزی است. ما نباید بدون در نظر گرفتن عواقب اشتباهاتمان در فناوری‌هایی که به کار می‌گیریم اقدام کنیم.”

Distributed Ledger Technology*

Mersch با بحث پیرامون اینکه به راه‌حل‌های تکنولوژیکی علاقه‌مند هستند تا هزینه‌ها را کاهش ذ هند اما خاطرنشان کرد که مؤسسات و سازمان‌هایی چون ECB باید قبل از برداشتن گام بعدی احتمالی بااحتیاط گام بردارند.

* ECB: European Central Bank (بانک مرکزی اتحادیه اروپا) که از سال ۲۰۱۲ Yves Mersch لوکزامبورگی عضو هیئت اجرایی آن می‌باشد.

وی گفت:”قبل از اینکه بانک‌های مرکزی اساس پول دیجیتال ((DBM را برای غیر بانک‌ها فراهم کنند باید پیش از آن اطمینان حاصل کنیم که آیا DBM آثار جانبی منفی اقتصادی در پی ندارد و اینکه سیستم‌های مرتبط ازنظر عملی ایمن و مؤثر هستند.”

ECB یکی از بانک‌های مرکزی در سطح جهانی است که در حال رشد است و در جستجوی فناوری برای کاربردهای بالقوه است.

بانک‌های مرکزی بریتانیا، کانادا و روسیه همگی همگام با سایرین پژوهش و مطالعه را در ماه‌های اخیر آغاز کرده‌اند.


Image via The Wall Street Journal

https://coiniran.com/?p=4498
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x