ایستگاه خبر

مرسدس بنز برای ردیابی میزان کربنی که وارد هوا می‌کند از بلاکچین استفاده خواهد کرد

شرکت تولید خودروی مرسدس بنز و استارتاپ بلاک چینی Circulor برای راه‌اندازی یک سیستم ردیابی خودکار میزان انتشار کربن در زنجیره‌ی تامین کبالت، همکاری می‌کنند. این پروژه با عنوان Autobahn برای هویت‌بخشی به خودروهای نسل بعدی آغاز شده است. این شرکت‌ها بلاک چینی را برای ردیابی میزان انتشار گاز در هوا و میزان مواد بازیافتی در زنجیره‌ی تامین پیچیده‌ی تولید باتری سلولی، راه‌اندازی می‌کنند. مرسدس بنز قصد دارد با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده از این پروژه خودروی جدید بدون کربن خود را بسازد.

این پروژه ابتدا روی کبالت تمرکز خواهد کرد. کبالت یک ماده‌ی معدنی مهم برای ساخت باتری‌های لیتیوم یونی است که بیشتر از طریق جمهوری دموکراتیک کنگو تامین می‌شود. تا کنون انتقادات بسیاری به شرایط غیراخلاقی و استفاده از کودکان در معادن استخراج کبالت وارد شده است. سازمان ملل متحد تخمین زده حدود ۴۰ هزار کودک در معادن کبالت مشغول کار هستند. مرسدس بنز با پروژه‌ی بلاک چینی جدیدش می‌تواند بررسی کند که آیا شرکت‌های همکارش به الزامات حقوق بشری پایبند هستند یا خیر.

پیش از مرسدس بنز، شرکت خودروسازی ولوو نیز با Circulor همکاری کرد تا بتواند روند تامین مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت باتری خودروهایش را ردیابی کند. شرکت هندی Tata Motors نیز در سپتامبر سال گذشته اعلام کرد قصد دارد از بلاک چین برای بازار پارکینگ، الگوریتم پیش‌بینی تقاضا و نظارت بر کیفیت سوخت استفاده کند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36662
دکمه بازگشت به بالا