ایستگاه خبر

مجریان یک ICO ‌صد میلیون دلاری غیرقانونی ناپدید شده‌اند

هم‌بنیان‌گذاران شبکه استاتوس که گفته می‌شود بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران کلاه‌برداری کرده‌اند، ناپدید شده‌اند.

شماری از شرکت‌های مشاوره حقوقی، روز دوشنبه هفته جاری طی نامه‌ای به دادگاه نیویورک نوشته‌اند که آن‌ها تلاش گسترده‌ای را برای یافتن دو تن از افراد دخیل در پروژه استاتوس آغاز کرده‌اند. جراد هوپ و کارل بنتس، هم‌بنیان‌گذاران استاتوس هستند که پیش‌تر با برگزاری عرضه اولیه سکه توانستند بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کنند. گفتنی است استاتوس، یک شرکت توسعه نرم‌افزار است که اپلیکیشن‌های Web3 توسعه‌ می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به یک اپلیکیشن پیام‌رسان و یک مرورگر وب غیرمتمرکز اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد ICOها

در این نامه آمده است که سرمایه‌گذاران نگرانند که بنیان‌گذاران استاتوس به‌دنبال گم‌کردن ردپای خود در اینترنت و ناپدیدشدن باشند.

مشاوران حقوقی مدعی‌اند که عرضه اولیه استاتوس و جذب سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری از کاربران غیرقانونی بوده؛ چرا که مشمول فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده می‌شود. همچنین در دادخواست حقوقی ثبت‌شده آمده است که گردانندگان استاتوس با اعلام اینکه توکن SNT یک توکن کاربردی است و ذیل قانون اوراق بهادار ایالات متحده قرار نمی‌گیرد، اقدام به فریب سرمایه‌گذاران کرده‌اند.

گفتنی است سرمایه‌گذاران این پروژه به‌دنبال بازپس‌گیری پول‌های خود هستند و علاوه‌برآن می‌خواهند بابت سه سال عدم دسترسی به وجوهاتشان از بنیان‌گذاران استاتوس، خسارت دریافت کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=40510
دکمه بازگشت به بالا