ایستگاه خبر

مجمع تحقیق و توسعه پزشکی برای اشتراک گذاری داده ها از بلاک چین استفاده می کند

Pistoia Alliance توسط شرکت های معروف صنعت دارویی برای یکپارچگی بخش تحقیق و توسعه ی تکنولوژی های جدید و بلاک چین این شرکت ها شکل گرفته است.

Pistoia Alliance پروژه ی بلاک چین خود را به منظور اشتراک، شناسایی و یکپارچگی داده ها توسعه داده است.

Pistoia Alliance یک سازمان غیر انتفاعی است که در سال ۲۰۰۷ توسط نمایندگانی از شرکت های معروف صنعت دارویی شامل Pfizer، Novartiz و GSK تاسیس شد. Pistoia Alliance برای کمک به یکپارچگی بخش تحقیق و توسعه ی تکنولوژی های جدید این شرکت ها شکل گرفت.

بیشتر بخوانید: بلاک چین و ایجاد تحولاتی عمیق در مبارزه با بیماری هولناک سرطان

جدیدترین پروژه روی استفاده از بلاک چین برای تایید منابع در شناسایی داده ها تمرکز خواهد کرد تا درستی داده ها را تضمین کند و اشتراک داده بین سازمان ها را بهبود بخشد.

قبل از فعالیت در زمینه ی مدیریت داده ها مبتنی بر بلاک چین، Pistoia روی آموزش صنعت پزشکی در زمینه ی فناوری نوظهور تمرکز داشت. بر اساس گزارش Pistoia، یک نظرسنجی جدید نشان داد که دسترسی به پرسنل ماهر و درک فناوری، موانع اولیه برای پذیرش بلاک چین هستند. در گزارش مشابهی مشخص شد که یک پنجم پاسخ دهندگان فکر نمی کنند که بلاک چین چیزی بیشتر از یک پایگاه داده استاندارد باشد.

مجمع تحقیق و توسعه پزشکی برای اشتراک گذاری داده ها از بلاک چین استفاده می کند
Medical R&D Alliance Expands Blockchain Project/ Source

به گفته رئیس Pistoia Alliance، آقای Steve Arlington، «بسیاری از صنایع هنوز در مرحله ی گفتگو درمورد بلاک چین هستند. ما می خواهیم فراتر از این حرکت کنیم و اقداماتی انجام دهیم که فعالانه از اعضا حمایت می کند و درآمد های مشهود را به نفع تحقیق و توسعه هدایت می نماید، نوآوری را تسریع و از کشف درمان های جدید حمایت می کند».

فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) در سراسر صنعت مراقبت های بهداشتی اجرا شده است تا داده های پزشکی بیشتر قابل اشتراک گذاری و امن تر باشند. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸، بیمارستان Myongji، واقع در شهر Goyang کره جنوبی، یک یادداشت تفاهم (MoU) با شرکت فناوری اطلاعات کره ای BICube امضا کرد. طبق این تفاهم نامه، دو طرف می خواهند از دفتر کل توزیع شده برای ایجاد یک سیستم مبادله اطلاعات در حوزه ی سلامت استفاده کنند تا «یک ابر هیبریدی (پلتفرم) که ترکیبی از یک ابر عمومی و یک ابر خصوصی است را بسازند».

بیشتر بخوانید: بلاک چین SophiaTX به صنایع داروسازی وارد می شود

دولت اتریش نیز شرکت تحقیقات سرطان آمریکایی Lancor Scientific که از فناوری بلاک چین برای تشخیص بیماری استفاده می کند را مورد حمایت مالی قرار داد. Lancor Scientific یک دستگاه برای تشخیص چند نوع سرطان را توسعه داده است و نتایج آزمایشات را با قرارداد های هوشمند روی بلاک چین ثبت می کند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27856
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x