ایستگاه خبر

Matthew Goetz معتقد است که سرمایه گذاری در بیتکوین مانند سرمایه گذاری در شرکت های اینترنتی دهه نود است

 

Matthew Goetz که قبلا معاون رئیس شرکت Goldman Sachs بوده با اشاره به این نکته که سرمایه گذاری در بیتکوین با سرمایه گذاری در شرکت های اینترنتی اوایل دهه ۱۹۹۰ قابل قیاس است بیان می دارد: این موضوع که تکنولوژی بیتکوین مخرب سیستم های فعلی است درست است، اما معلوم نیست که آیا بیتکوین در آینده جای خود را به یک ارز رمز گذاری شده که حتی ممکن است هنوز اختراع نشده باشد می دهد یا خیر.

آقای Goetz به عنوان بنیان گذار موسسه تجاری سرمایه گذاری در زمینه دیجی ارزها (شرکت BlockTower Capital) در اوایل امسال، وضعیت فعلی  ارز های رمز نگاری شده را با توسعه اینترنت در اوایل دهه ۱۹۹۰ مقایسه می کند. آن روزها سرمایه گذاران آینده نگر، اینترنت را به عنوان رهبر یک انقلاب دیجیتالی پیش بینی کرده بودند، اما عملا هیچکس نمی توانست سرمایه گذاری هایی را که بیشترین بهره از این تکنولوژی را می برد شناسایی کند.

او در مصاحبه با Business Insider اینطور عنوان می کند:

«شاید حق با شما باشد که فرضیات و احتمالات پیرامون دیجی ارز ها در حال دگرگونی است، و شاید آنچه که شما فکر می کنید روزی عملی شود، اما به یاد داشته باشید زمانی شما تنها یاهو را به عنوان یک موتور جست و جوگر داشتید و سپس چیزی به نام گوگل مطرح شد و جای آن را پر کرد. (منظور وی از طرح این موضوع پیشرفت چشم گیر گوگل و سبقت آن از یاهو در سال های اخیر می باشد)».

در سال۱۹۹۴ افراد کمی  پیشرفت  چشمگیری که قرار بود آمازون در دو دهه کسب کند را پیش پیش بینی کرده بودند؛ یا در مثالی دیگر، آیا استفاده کنندگان از Archie (اولین موتور جست و جوگر اینترنتی) تصور می کردند که ارایه دهنده های موتور جست و جو و شرکت های وابسته به آن چه نقش محوری در بطن زندگی روزانه یک شخص بازی خواهد کرد؟

Goetz می گوید که این پدیده تنها به اینترنت محدود نمی شود، بلکه در طول تاریخ بارها رخ داده است. او عنوان می کند این موضوع یک موفقیت بسیار بزرگ است، اما اگر نگاهی به سایر صنایع در طول تاریخ داشته باشید، کسی که برای اولین بار کاری را انجام داده به این معنی نبوده که برنده قطعی است و تمامی امتیازات و ارزش آن کار را کسب کند.

او اضافه می کند که بیتکوین مزیت های قابل توجه پیشگام بودن را دارد که این ویژگی، از آن در برابر رقبای احتمالی -که دارای  ویژگی های مشابه بیتکوین و یا حتی برتر از آن هستند- در آینده محافظت کند.

او به محکم بودن، ثبات و همچنین پشتیبانی توسعه ای بیتکوین به عنوان مزیت هایی که این دیجی ارز را در مقابل ارزهای دیجتالی فعلی (و سایر ارزها در آینده) محافظت می کند اشاره دارد. او می گوید:« این موضوع همانند فیسبوک است. این خیلی خوب است که کسی چیزی حتی به اندازه ده درصد بهتر از فیس بوک خلق کند، اما تاثیرات شبکه آنقدر قوی است که این اختراع جدید موجب از بین رفتن فیسبوک نشود».دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source

https://coiniran.com/?p=8541
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x