ایستگاه خبر

شرکت Mastercard به دنبال یک روش برای “ردیابی سریع” در بلاکچین

اقدامات جدید Mastercard، نشان دهنده پیگیری این ابر قدرت پرداخت، برای ثبت روشی سریع جهت افزودن گره (Node) به شبکه بلاکچین است.

ابتدا به سخره می گیرندت، سپس سر جنگ بر می دارند اما در نهایت همراهت می شوند. اواخر موج کشاورزی که ابزار آلات صنعتی ظهور کردند تصور عموم از دست رفتن درآمدشان بود؛ خب، چه شد؟ با نگاه به یکایک تحولاتی که بشر در زندگی با آنها مواجه شده است، متوجه مقاومت ذاتی اشرف مخلوقات نسبت به تغییر می شویم. اما در نهایت تغییر اجتناب ناپذیر است. امروز “مستر کارت (Mastercard)”، فردا بانک های مرکزی. چاره ای جز همراهی با بلاکچین نیست.

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری Coindesk، روز سه شنبه دفتر ثبت اختراعات و علایم تجاری امریکا، اقدام به انتشار ثبت اختراعی از جانب Mastercard نمود که طی آن این شرکت روشی را جهت اتصال گره ها به بلاکچینی بخصوص و تائید محتوای آن، مطرح نموده است. هدف ایده مستر کارت، افزایش سرعت به روز رسانی سابقه تراکنش های صورت گرفته در شبکه توسط گره هایی است که یک نسخه از آن را ذخیره کرده اند.

شرکت Mastercard به دنبال یک روش برای "ردیابی سریع" در بلاکچین
Mastercard explores blockchain solutions/ Source

بیشتر بخوانید: نوآوری های مسترکارت (Mastercard) در زمینه پرداخت های مبتنی بر بلاکچین

اولین بار این شرکت ایده خود را در اکتبر ۲۰۱۶ ثبت نمود. کاربرد طرح به این شرح است که: “یک بلاکچین ممکن است هزاران، میلیون ها و حتی میلیارد ها سابقه تراکنش را در تعداد بسیار زیادی از بلاک های مختلف ذخیره نماید”.

در حالی که این ذات انکار ناپذیر بلاکچین است، به این معنی است که این بلاکچین حاوی “هزاران، میلیون ها یا میلیارد ها بلاک است که هر یک می باید، پیش از تولید و افزوده شدن بلاک جدید به بلاکچین به تائید گره جدیدی که به شبکه افزوده می شود برسد”.

این ابر درگاه پرداخت ادامه داد:

“تائید این تعداد عظیم از بلاک ها نیازمند زمانی قابل توجه است که در حین آن احتمالا بلاک های جدیدی افزوده شده و بالطبع به این زمان می افزاید و گره جدید را با تاخیر بیشتر مواجه می کند. بنابراین نیاز به راهکاری فنی وجود دارد که به واسطه آن بلاکچینی در راستای تائید حرکت نماید، تا موجب کاهش زمان مورد نیاز تائید برای گره جدید گردد.”

بیشتر بخوانید: دلایل استفاده از بلاکچین چیست

برای دستیابی به این مقصود، سرتیتر های هر بلاک (Block Headers)، در سیستم پیشنهادی می باید حاوی به اصطلاح “نشانه های ردیابی سریع” (Fast Track Flags) باشند. گره های بلاکچین مستر کارت می توانند از این طریق کل محتوای بلاکچین را با سرعت بیشتری اسکن نمایند.

قابل توجه تر این که طرح ثبت شده، بلاکچینی با پیکربندی ای ویژه را مطرح می نماید که به عنوان نرم افزاری موازی با بلاکچین اصلی برای گره ها عمل نموده و موجب افزایش بهره وری می گردد.

بیشتر بخوانید: پنج باور غلط و رایج در مورد رمزارز بیت کوین (Bitcoin) چیست؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=20600
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x