ایستگاه خبر

نخستین NFT رسمی Marvel به‌زودی عرضه خواهد شد

شرکت بزرگ Marvel که متعلق به والت دیزنی است به‌زودی نخستین NFT خود را عرضه خواهد نمود. Marvel اعلام کرد نخستین مجموعه‌ی کلیکسیونی از توکن‌های غیرقابل تعویض خود را با مشارکت اپلیکیشن VeVe Digital Collectibles معرفی می‌نماید.

همانطور که می‌دانید شرکت Marvel از نخستین و بزرگترین خالق داستان‌های مصور (comic books) معاصر است که طی چند دهه‌ی پیش شخصیت‌های بی‌شماری از قبیل مرد عنکبوتی، انتقام جویان و مردان ایکس را قالب فیلم، سریال، بازی‌های کامپیوتری و اسباب‌بازی به مخاطبان معرفی کرده است.

براساس بیانیه‌ی مطبوعاتی Marvel انتظار می‌رود اپلیکیشن VeVe طیف گسترده‌ای از NFTهای مرتبط با کلکسیون شخصیت‌ها، مجسمه‌های سه‌بعدی و داستان‌های مصور دیجیتالی مارول را دربر بگیرد. این NFTها شامل مجموعه‌ای کلکسیونی از مدل‌های سه‌بعدی است که می‌توان آنها را در یک دستگاه هوشمند، واقعیت مجازی یا حتی به کمک واقعیت افزوده در محیط پیرامون مشاهده کرد. لازم به ذکر است که Marvel و VeVe تاکنون هیچ تصویری از پروژه‌ی NFT مشترک خود منتشر نکرده‌اند.

نخستین NFT رسمی Marvel به‌زودی عرضه خواهد شد

مروری بر NFT و فعالیت‌های VeVe

توکن‌های غیرقابل تعویض که به اختصار NFT نامیده می‌شوند نوعی سند دیجیتالی برای آیتم‌هایی هستند که در بلاک‌چین به‌ حراج گذاشته شده‌اند. این آیتم‌ها تنوع بالایی داشته و آثار هنری دیجیتال، کلیپ‌های ویدئویی، کارت‌های هواداران، آیتم‌های بازی‌های کامپیوتری و نهایتا مدل‌های سه بعدی تعاملی-بومی اپلیکشن VeVe را شامل می‌شوند.

اپلیکشن VeVe که متعلق به Orbis Blockchain Technologies است درحال حاضر همکاری خود را با رقیب اصلی Marvel یعنی DC Comics آغار کرده و NFTهایی براساس شخصیت‌های بتمن و سوپرمن را منتشر نموده است. به‌علاوه برندهایی مانند Adventure Time ،Star Trek ،Jurassic Park و Ghostbusters آیتم‌های تحت لیسانس خود را از طریق اپلیکشن VeVe به فروش می‌رسانند.

مجموعه‌های کلکسیونی-سه‌بعدی شرکت DC در اواخر سال ۲۰۲۰ از طریق اپلیکیشن VeVe منتشر شدند. این اپلیکیشن مدعی است که تاکنون بیش از ۵۸۰ هزار NFT به‌فروش رسانده و بیش از ۳۴۰ هزار کاربر در اختیار دارد. کاربران قادرند تا NFTهای خریداری شده‌ی خود را در مارکت ثانویه‌ی VeVe بفروشند.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=46222
دکمه بازگشت به بالا