ایستگاه خبر

گزارش روز بازار: جهش شدید قیمتی بیت کوین (BTC)و بیت کوین کش (BCH)

روز گذشته بازار های بیت کوین هسته (BTC) و بیت کوین کش (BCH) شروع خوبی داشتند و در کمتر از نیم ساعت بین 5 تا 9 درصد افزایش داشتند.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، بازار های بیت کوین هسته (BTC) و بیت کوین کش (BCH) شروع خوبی داشتند و در کمتر از نیم ساعت قیمت این رمز ارز ها بین 5 تا 9 درصد افزایش داشت. با این وجود، این حرکت کوتاه مدت بود و از نظر حجم و قیمت نتوانست نیروی کافی را برای حرکت بیشتر جمع آوری کند.

بیشتر بخوانید: بررسی واحد پردازش گرافیکی (GPU) و استخراج رمز ارز ها

نیروی کم ولی رو به جلوی بیت کوین

بررسی نمودار یک دقیقه ای نشان می دهد که نزدیک به 1500 بیت کوین در کمتر از 6 ثانیه در ساعت 01:00 روز 22 اگوست مبادله شده اند. این موضوع باعث افزایش 4 درصدی قیمت در کمتر از یک دقیقه و رسیدن آن به 6465 دلار شد.

نمودار یک دقیقه ای بیت کوین
BTC 1-minute chart/ Source

تا ساعت 01:20، بازار طی بیست دقیقه به میزان 6.7 رشد داشت تا مقاومت در برابر 6.900 دلار را آزمایش کند. بازار در ساعت 02:02 بار دیگر ناحیه 6900 دلاری را به صورت ناموفقی آزمایش کرد ولی بعد از آن در عرض 5 دقیقه 2.5 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

نوسان و کاهش دوباره قیمت BTC

بعد از آن نزدیک به 12 ساعت شاهد نوسان 1.5 تا 2 درصدی در قیمت بیت کوین بودیم و  تا ساعت 13:35 دقیقه قیمت این رمز ارز مابین 6640 و 6750 دلار متغیر بود. پس از آن بازار با کاهش 3.5 درصد روبرو شد و به ناحیه مقاومتی 6400 دلار بازگشت.

حمایت BTC در 6400 دلار
BTC support at $6,400/ Source

آمار های تغییرات از Bitfinex

بررسی Number of shorts در Bitfinex نشان می دهد که پس از تست دیروز و عدد 40000 که بیشترین مقدار در زمان های اخیر بود امروز تقریباً 11٪ دراپ (کاهش) به حدود 35500 رخ داده است. با وجود اصلاحاتی که در فشار فروش امروز شاهد آن بودیم ولی این مقدار خیلی کمتر از فشار (Squeeze) کوتاه ماه آوریل بود که number of shorts در طول یک روز کاهشی 41 درصدی را تجربه کرده بود.

Number of shorts in Bitfinex
Number of shorts in Bitfinex/ Source

رشد 9 درصدی بیت کوین کش (BCH) در عرض 20 دقیقه

همزمان بیت کوین کش نیز شروع خوبی داشت. این رمز ارز در کمتر از 12 دقیقه با رشدی 9 درصدی از 530 دلار در 01:00 به تست مقاومت 575 دلاری رسید. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین کش پس از تکمیل بازبینی کامل طی دوره 14 ساعت گذشته، در ازای 530 دلار معامله شد.

رشد 9 درصدی بیت کوین کش در 20 دقیقه
BCH Gains 9% in 20 Minutes/ Source

تلاش BCH برای افزایش ارزش

با وجود این تغییرات، بیت کوین کش نتوانست سود بیشتری نسبت به بیت کوین هسته داشته باشد. در اوایل ماه آگوست، برای اولین بار در سال 2018 قیمت هر BCH به کمتر از 0.1 بیت کوین هسته کاهش یافت. در حال حاضر هر نیز هر BCH در ازای 0.082 یک BTC معامله می شود.

بیت کوین در برابر بیت کوین نیوز
BTC vs BCH/ Source

تغییرات قیمت بیت کوین و تأثیر آن بر دیگر بازار ها

تحرکات در بازار های بیت کوین، واکنش های ترکیبی از بازار های رمز ارز ها و آلتکوین های اصلی دریافت کرد. با وجود این پاسخ، اقدامات قیمتی در حال تشدید است و بازار هیچ کدام از رمز ارز های برتر که از نظر سرمایه بازار در بین 40 رمز ارز برتر قرار دارند در عرض 24 ساعت، تغییرات قیمتی [افزایش یا کاهش] بیش از 5 درصدی نداشته اند.

بیشتر بخوانید: چگونه توکن خود را مبتنی بر رمز ارز بی کش ( BCH ) ایجاد کنیم؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا