ایستگاه خبر

گزارش روز بازار: جهش شدید قیمتی بیت کوین (BTC)و بیت کوین کش (BCH)

روز گذشته بازار های بیت کوین هسته (BTC) و بیت کوین کش (BCH) شروع خوبی داشتند و در کمتر از نیم ساعت بین 5 تا 9 درصد افزایش داشتند.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، بازار های بیت کوین هسته (BTC) و بیت کوین کش (BCH) شروع خوبی داشتند و در کمتر از نیم ساعت قیمت این رمز ارز ها بین ۵ تا ۹ درصد افزایش داشت. با این وجود، این حرکت کوتاه مدت بود و از نظر حجم و قیمت نتوانست نیروی کافی را برای حرکت بیشتر جمع آوری کند.

بیشتر بخوانید: بررسی واحد پردازش گرافیکی (GPU) و استخراج رمز ارز ها

نیروی کم ولی رو به جلوی بیت کوین

بررسی نمودار یک دقیقه ای نشان می دهد که نزدیک به ۱۵۰۰ بیت کوین در کمتر از ۶ ثانیه در ساعت ۰۱:۰۰ روز ۲۲ اگوست مبادله شده اند. این موضوع باعث افزایش ۴ درصدی قیمت در کمتر از یک دقیقه و رسیدن آن به ۶۴۶۵ دلار شد.

نمودار یک دقیقه ای بیت کوین
BTC 1-minute chart/ Source

تا ساعت ۰۱:۲۰، بازار طی بیست دقیقه به میزان ۶.۷ رشد داشت تا مقاومت در برابر ۶.۹۰۰ دلار را آزمایش کند. بازار در ساعت ۰۲:۰۲ بار دیگر ناحیه ۶۹۰۰ دلاری را به صورت ناموفقی آزمایش کرد ولی بعد از آن در عرض ۵ دقیقه ۲.۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

نوسان و کاهش دوباره قیمت BTC

بعد از آن نزدیک به ۱۲ ساعت شاهد نوسان ۱.۵ تا ۲ درصدی در قیمت بیت کوین بودیم و  تا ساعت ۱۳:۳۵ دقیقه قیمت این رمز ارز مابین ۶۶۴۰ و ۶۷۵۰ دلار متغیر بود. پس از آن بازار با کاهش ۳.۵ درصد روبرو شد و به ناحیه مقاومتی ۶۴۰۰ دلار بازگشت.

حمایت BTC در 6400 دلار
BTC support at $6,400/ Source

آمار های تغییرات از Bitfinex

بررسی Number of shorts در Bitfinex نشان می دهد که پس از تست دیروز و عدد ۴۰۰۰۰ که بیشترین مقدار در زمان های اخیر بود امروز تقریباً ۱۱٪ دراپ (کاهش) به حدود ۳۵۵۰۰ رخ داده است. با وجود اصلاحاتی که در فشار فروش امروز شاهد آن بودیم ولی این مقدار خیلی کمتر از فشار (Squeeze) کوتاه ماه آوریل بود که number of shorts در طول یک روز کاهشی ۴۱ درصدی را تجربه کرده بود.

Number of shorts in Bitfinex
Number of shorts in Bitfinex/ Source

رشد ۹ درصدی بیت کوین کش (BCH) در عرض ۲۰ دقیقه

همزمان بیت کوین کش نیز شروع خوبی داشت. این رمز ارز در کمتر از ۱۲ دقیقه با رشدی ۹ درصدی از ۵۳۰ دلار در ۰۱:۰۰ به تست مقاومت ۵۷۵ دلاری رسید. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین کش پس از تکمیل بازبینی کامل طی دوره ۱۴ ساعت گذشته، در ازای ۵۳۰ دلار معامله شد.

رشد 9 درصدی بیت کوین کش در 20 دقیقه
BCH Gains 9% in 20 Minutes/ Source

تلاش BCH برای افزایش ارزش

با وجود این تغییرات، بیت کوین کش نتوانست سود بیشتری نسبت به بیت کوین هسته داشته باشد. در اوایل ماه آگوست، برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ قیمت هر BCH به کمتر از ۰.۱ بیت کوین هسته کاهش یافت. در حال حاضر هر نیز هر BCH در ازای ۰.۰۸۲ یک BTC معامله می شود.

بیت کوین در برابر بیت کوین نیوز
BTC vs BCH/ Source

تغییرات قیمت بیت کوین و تأثیر آن بر دیگر بازار ها

تحرکات در بازار های بیت کوین، واکنش های ترکیبی از بازار های رمز ارز ها و آلتکوین های اصلی دریافت کرد. با وجود این پاسخ، اقدامات قیمتی در حال تشدید است و بازار هیچ کدام از رمز ارز های برتر که از نظر سرمایه بازار در بین ۴۰ رمز ارز برتر قرار دارند در عرض ۲۴ ساعت، تغییرات قیمتی [افزایش یا کاهش] بیش از ۵ درصدی نداشته اند.

بیشتر بخوانید: چگونه توکن خود را مبتنی بر رمز ارز بی کش ( BCH ) ایجاد کنیم؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=23616
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x