آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل بازار : اتریوم با ۴۰% افت و بازگشت بیت کوین کش به سرآغاز

طی هفته گذشته ریزش سنگینی را در بازار شاهد بودیم. در تحلیل بازار امروز به بررسی آلتکوین های رتبه دار همچون بیت کوین کش و اتریوم خواهیم پرداخت

طی چند روز اخیر بسیاری از آلتکوین ها ریزش قابل توجه قیمت را رقم زدند و در این میان، آلتکوین برتر یعنی اتریوم (ETH) با از دست دادن حدود ۴۰ درصد ارزش خود، آن هم طی قریب به یک هفته، در حال آزمودن سطوح قیمتی ای است که در بیش از ۱۲ ماه گذشته دیده نشده است. قیمت رو به کاهش آلتکوین ها موجب سوق قیمت Bitcoin به سوی حداکثر های قیمتی جدیدی شده تا سهم بازار خود را در ۲۰۱۸ به گونه ای دیگر رقم زند. تحلیل بازار بیت کوین کش و سایر بازار های معتبر را با کوین ایران و به شرح از bitcoin.com همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

آیا زمان مرگ آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از Bitcoin) رسیده است؟

رشد قلمرو سلطنت بیت کوین (BTC)

ریزش قیمتی که به جان آلتکوین های رتبه دار بازار افتاده موجب رشد برتری سهم بازار بیت کوین نسبت به سایر رمز ارز ها شده است. در زمان نگارش این مطلب، سهم بازار بیت کوین به ۵۷.۶ درصد رسیده است و در حدود ۶۳۰۰ دلار مبادله می شود.

market update btc eth bch and others

با وجود پایداری قیمت طی چند روز اخیر، BTC حدود ۱۶% از ارزش خود را در ۸ روز گذشته از دست داده است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود ۱۰۹ میلیارد دلار می باشد. در حدود ۱ ماه گذشته، برای دومین بار تعداد موقعیت های فروش بیت کوین در حداکثر تاریخ خود، معادل ۳۸۰۰۰ را می سنجد.

market update btc eth bch and others 1

بیت کوین کش (BCH) حداقل های جدیدی برای ۲۰۱۸ رقم زد

بیت کوین کش نیز با از دست دادن قریب به ۳۰% ارزش خود در ۸ روز گذشته در مقابل دلار، هفته ای خرسی را تجربه نمود. بیت کوین کش با نوسان در محدوده ۴۲۰ دلار حداقلی در ۲۰۱۸ را رقم زد که از اکتبر ۲۰۱۷ تا کنون مشاهده نشده است.

market update btc eth bch and others 2

مبادله بیت کوین کش مقابل BTC در محدود ۰.۰۶۷ صورت می گیرد – سطح حمایتی کلیدی معادل سرآغاز بازارش در حدود ۱ سال پیش.

market update btc eth bch and others 3

بیت کوین کش در حال حاضر با ۷.۳۵ میلیارد دلار در رتبه چهارم از نظر سهم بازار قرار دارد.

بیشتر بدانید:

تعلیق معامله دو محصول مربوط به رمز ارز Bitcoin و Ethereum توسط SEC

اتریوم (ETH) به زیر ۲۰۰ دلار سقوط کرد

طی ۸ روز گذشته، اتریوم قریب به ۴۱% از ارزش خود را در مقابل دلار امریکا از دست داده است. این سقوط ارزش قیمت هر واحد اتریوم را تا محدوده ۱۷۰ دلار پائین کشیده است. این محدوده قیمتی از اواسط جولای ۲۰۱۷ تاکنون دیده نشده است.

market update btc eth bch and others 4

سهم اتریوم از کل بازار برای اولین بار پس از هشتم دسامبر ۲۰۱۷ و پیشتر در مارچ ۲۰۱۷، به زیر ۱۰% افت نمود. با استناد به CoinMarketCap ارزش بازار ETH در (زمان نگارش) ۹.۶% از کل بازار رمز ارز ها را تشکیل می دهد.

در قیاس با بیت کوین، هر واحد اتریوم معادل ۰.۰۲۷۵BTC است که پس از دسامبر ۲۰۱۷ اولین بار است که به این محدوده قدم می گذارد.

market update btc eth bch and others 5

هر دو موقعیت های خرید و فروش برای ETH/USD به حداکثر تاریخ خود رسیده است

در زمان نگارش، هر دو موقعیت خرید و فروش جفت اتریوم به دلار در Bitfinex رکورد هایی تاریخی را می سنجند. تعداد موقعیت های خرید ETH در حال آزمودن بالای حداکثر تاریخی ۳۵۰۰۰۰ بوده و فروش نیز در حال سنجش ۲۴۰۰۰۰ برای دومین بار طی چند روز گذشته است.

market update btc eth bch and others 6

market update btc eth bch and others 7

اتریوم در حال حاضر با ۱۷.۷۶ میلیارد دلار رتبه دومین ارزش بازار را به دوش می کشد.

دیگر آلتکوین های رتبه دار نیز افتی قابل توجه داشتند

XRP در عرض ۸ روز ۲۱% ریزش نمود تا خط حمایت حداقل حدود ۲۶ سنت را در ۲۰۱۸ مجددا آزمایش کند. با ارزش بازار معادل ۱۰.۴۳ میلیارد دلار، XRP رتبه سوم بازار را از آن خود دارد.

market update btc eth bch and others 8

بیشتر بخوانید:

افزایش ۱۰۰۰۰ درصدی قیمت آلتکوین های برتر طی سه سال گذشته

تحلیل بازار EOS

EOS نیز با از دست دادن ۲۵% در ۸ روز، در محدوده ۴.۸۵ دلار مبادله می شود. این توکن چند هفته ایست که محدوده ۵ دلار را می سنجد. EOS با ۴.۴ میلیارد دلار، پنجمین ارزش بازار را در اختیار دارد.

market update btc eth bch and others 9

تحلیل بازار Stellar

با سقوطی نزدیک به ۱۶%، استلار (XLM) متواضعانه ترین باخت را در ۸ روز گذشته، میان آلتکوین های برتر رقم زد. بازار XLM با ۳.۶۵ میلیارد دلار ارزش، هم اکنون در مقام ششم بازار رمز ارز ها مستقر است.

market update btc eth bch and others 10

تحلیل بازار Litecoin

برای اولین بار در ۱ سال گذشته، لایت کوین (LTC) نیز با شکستن زیر قیمت ۵۰ دلار، از سقوط بازار در امان نماند. در زمان نگارش، هر واحد لایت کوین با از دست دادن ۲۸% از ارزش خود در ۸ روز، ۴۹ دلار مبادله می شود. با ۲.۸۷ میلیارد دلار ارزش بازار، لایت کوین در مقام هفتم ایستاده است.

market update btc eth bch and others 11

تحلیل بازار Cardano

کاردانو (ADA) با ۱.۶۵ میلیارد دلار نهمین رمز ارز ارزشمند در کل بازار است. با از دست دادن قریب ۶۰% از ارزش خود در ۸ روز، ADA خشن ترین ریزش را در میان آلتکوین های برتر داشت. هر واحد از توکن کاردانو در حداقلی تاریخی معادل ۰.۰۶۴ دلار مبادله می شود.

market update btc eth bch and others 12

تحلیل بازار Monero

مونرو (XMR) نیز ۲۹% ریزش کرد و هم اکنون (زمان نگارش) خط حمایت ۱۰۰ دلار را می سنجد. با ۱.۶۲ میلیارد دلار، مونرو نیز در مقام دهم بازار رمز ارز ها قرار دارد.

market update btc eth bch and others 13

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=24310
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x