ترید و سرمایه گذاری

تحلیل بازار : اتریوم با 40% افت و بازگشت بیت کوین کش به سرآغاز

طی هفته گذشته ریزش سنگینی را در بازار شاهد بودیم. در تحلیل بازار امروز به بررسی آلتکوین های رتبه دار همچون بیت کوین کش و اتریوم خواهیم پرداخت

طی چند روز اخیر بسیاری از آلتکوین ها ریزش قابل توجه قیمت را رقم زدند و در این میان، آلتکوین برتر یعنی اتریوم (ETH) با از دست دادن حدود 40 درصد ارزش خود، آن هم طی قریب به یک هفته، در حال آزمودن سطوح قیمتی ای است که در بیش از 12 ماه گذشته دیده نشده است. قیمت رو به کاهش آلتکوین ها موجب سوق قیمت Bitcoin به سوی حداکثر های قیمتی جدیدی شده تا سهم بازار خود را در 2018 به گونه ای دیگر رقم زند. تحلیل بازار بیت کوین کش و سایر بازار های معتبر را با کوین ایران و به شرح از bitcoin.com همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

آیا زمان مرگ آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از Bitcoin) رسیده است؟

رشد قلمرو سلطنت بیت کوین (BTC)

ریزش قیمتی که به جان آلتکوین های رتبه دار بازار افتاده موجب رشد برتری سهم بازار بیت کوین نسبت به سایر رمز ارز ها شده است. در زمان نگارش این مطلب، سهم بازار بیت کوین به 57.6 درصد رسیده است و در حدود 6300 دلار مبادله می شود.

با وجود پایداری قیمت طی چند روز اخیر، BTC حدود 16% از ارزش خود را در 8 روز گذشته از دست داده است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود 109 میلیارد دلار می باشد. در حدود 1 ماه گذشته، برای دومین بار تعداد موقعیت های فروش بیت کوین در حداکثر تاریخ خود، معادل 38000 را می سنجد.

بیت کوین کش (BCH) حداقل های جدیدی برای 2018 رقم زد

بیت کوین کش نیز با از دست دادن قریب به 30% ارزش خود در 8 روز گذشته در مقابل دلار، هفته ای خرسی را تجربه نمود. بیت کوین کش با نوسان در محدوده 420 دلار حداقلی در 2018 را رقم زد که از اکتبر 2017 تا کنون مشاهده نشده است.

مبادله بیت کوین کش مقابل BTC در محدود 0.067 صورت می گیرد – سطح حمایتی کلیدی معادل سرآغاز بازارش در حدود 1 سال پیش.

بیت کوین کش در حال حاضر با 7.35 میلیارد دلار در رتبه چهارم از نظر سهم بازار قرار دارد.

بیشتر بدانید:

تعلیق معامله دو محصول مربوط به رمز ارز Bitcoin و Ethereum توسط SEC

اتریوم (ETH) به زیر 200 دلار سقوط کرد

طی 8 روز گذشته، اتریوم قریب به 41% از ارزش خود را در مقابل دلار امریکا از دست داده است. این سقوط ارزش قیمت هر واحد اتریوم را تا محدوده 170 دلار پائین کشیده است. این محدوده قیمتی از اواسط جولای 2017 تاکنون دیده نشده است.

سهم اتریوم از کل بازار برای اولین بار پس از هشتم دسامبر 2017 و پیشتر در مارچ 2017، به زیر 10% افت نمود. با استناد به CoinMarketCap ارزش بازار ETH در (زمان نگارش) 9.6% از کل بازار رمز ارز ها را تشکیل می دهد.

در قیاس با بیت کوین، هر واحد اتریوم معادل 0.0275BTC است که پس از دسامبر 2017 اولین بار است که به این محدوده قدم می گذارد.

هر دو موقعیت های خرید و فروش برای ETH/USD به حداکثر تاریخ خود رسیده است

در زمان نگارش، هر دو موقعیت خرید و فروش جفت اتریوم به دلار در Bitfinex رکورد هایی تاریخی را می سنجند. تعداد موقعیت های خرید ETH در حال آزمودن بالای حداکثر تاریخی 350000 بوده و فروش نیز در حال سنجش 240000 برای دومین بار طی چند روز گذشته است.

اتریوم در حال حاضر با 17.76 میلیارد دلار رتبه دومین ارزش بازار را به دوش می کشد.

دیگر آلتکوین های رتبه دار نیز افتی قابل توجه داشتند

XRP در عرض 8 روز 21% ریزش نمود تا خط حمایت حداقل حدود 26 سنت را در 2018 مجددا آزمایش کند. با ارزش بازار معادل 10.43 میلیارد دلار، XRP رتبه سوم بازار را از آن خود دارد.

بیشتر بخوانید:

افزایش 10000 درصدی قیمت آلتکوین های برتر طی سه سال گذشته

تحلیل بازار EOS

EOS نیز با از دست دادن 25% در 8 روز، در محدوده 4.85 دلار مبادله می شود. این توکن چند هفته ایست که محدوده 5 دلار را می سنجد. EOS با 4.4 میلیارد دلار، پنجمین ارزش بازار را در اختیار دارد.

تحلیل بازار Stellar

با سقوطی نزدیک به 16%، استلار (XLM) متواضعانه ترین باخت را در 8 روز گذشته، میان آلتکوین های برتر رقم زد. بازار XLM با 3.65 میلیارد دلار ارزش، هم اکنون در مقام ششم بازار رمز ارز ها مستقر است.

تحلیل بازار Litecoin

برای اولین بار در 1 سال گذشته، لایت کوین (LTC) نیز با شکستن زیر قیمت 50 دلار، از سقوط بازار در امان نماند. در زمان نگارش، هر واحد لایت کوین با از دست دادن 28% از ارزش خود در 8 روز، 49 دلار مبادله می شود. با 2.87 میلیارد دلار ارزش بازار، لایت کوین در مقام هفتم ایستاده است.

تحلیل بازار Cardano

کاردانو (ADA) با 1.65 میلیارد دلار نهمین رمز ارز ارزشمند در کل بازار است. با از دست دادن قریب 60% از ارزش خود در 8 روز، ADA خشن ترین ریزش را در میان آلتکوین های برتر داشت. هر واحد از توکن کاردانو در حداقلی تاریخی معادل 0.064 دلار مبادله می شود.

تحلیل بازار Monero

مونرو (XMR) نیز 29% ریزش کرد و هم اکنون (زمان نگارش) خط حمایت 100 دلار را می سنجد. با 1.62 میلیارد دلار، مونرو نیز در مقام دهم بازار رمز ارز ها قرار دارد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا