آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل بازار : بهبود قیمت بیت کوین (Bitcoin)، شاید گاو ها بازگردند

پس از هفته سرخ برای قیمت بیت کوین (Bitcoin) و سایر رمز ارز ها شاهد بهبود بازار بودیم. در این مطلب به بررسی این نوسانات می پردازیم.

پس از سقوط ۱۰ تا ۲۰ درصدی یا حتی بیشتر قیمت جمع کثیری از رمز ارز ها در هفته گذشته، بازار قدم به بهبود گذاشته است. در این مدت، از روز شنبه مورخ ۱۵ سپتامبر، قیمت بیت کوین (Bitcoin) قدری بهبود یافت و بازار رمز ارز ها توانست نیروی خود را برای پرش از کف کل ارزش، از ۱۸۶ به ۲۰۵ میلیارد دلار باز یابد. تحلیل بازار و این نوسانات را با کوین ایران و به نقل از وب سایت bitcoin.com همراه باشید.

تحلیل بازار : بهبودی کوتاه مدت بازار – آیا بازگشتی گاوی در راه است

بازار رمز ارز ها پس از ریزش های قیمتی هفته گذشته قدری رشد به خود دیده است – آیا این رشد برای بازگشتی سریع کافی است؟
هفته گذشته موقعیت های فروش بیت کوین و اتریوم مقابل دلار امریکا به رکوردی تاریخی دست یافت. اما در طول هفته اکثر رمز ارز ها، غیر از بیت کوین، ریزش چشمگیری را تجربه نمودند که موجب رسیدن سهم بازار بیت کوین به قریب ۶۰% شد. با این حال، ظرف ۴۸ ساعت اتریوم با ۲۰ درصد، BCH با ۱۵% و بیت کوین نیز با فروتنی ۵% رشد کردند و سهم بازار BTC به ۵۵% بازگشت.

افزایشی ۱۹ میلیارد دلاری نتیجه این پرش های متوالی شد. رمز ارز های رتبه دار بازار مسیر سبز خود را به رهبری اتریوم و لایت کوین طی می کنند.

بیشتر بدانید:

زندگی نامه چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایت کوین (Litecoin)

market update bitcoin price recovered 1

اخبار حال حاضر خبر از هفته ای مثبت می دهد. Overstock.com وعده امکان خرید رمز ارز را به مشتریان شرکت Bitsy خود داده، Abra بیت کوین کش را به کیف چند-رمز ارزی خود افزوده و Bitgo نیز تائید رگولاتوری را برای امکان نگهداری رمز ارز های مشتریان خود را گرفته.

عملکرد قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

این هفته قیمت بیت کوین کش در محدوده ۴۵۸ دلار حرکت می کرد. در زمان نگارش ارزش بازاری معادل ۷.۹ میلیارد دلار داشته و ۲۸۰ میلیون دلار از مبادلات را در ۲۴ ساعت گذشته به خود اختصاص داده است. ۵ صرافی میزبان عمده این مبادلات Lbank, Coinex, Okex, Houbi-pro و Hitbtc بودند. جفت های مبادلاتی با BCH را نیز به ترتیب USDT با ۴۶.۵ درصد، Bitcoin با ۳۲.۷ درصد، ETH با ۱۰.۱ درصد، USD با ۵.۶ درصد و QC با ۲.۲ درصد، تشکیل دادند. BCH رتبه ششمین رمز ارز پر مبادله پائین تر از LTC و بالای DASH را در اختیار دارد.

market update bitcoin price recovered 2

شاخص های تکنیکال BCH/USD

با نگاهی به نمودار های روزانه و ۴ ساعته Bitfinex، ریزش ۲۲ درصدی قیمت بیت کوین کش از اولین هفته سپتامبر در می یابیم که در ۴۸ ساعت گذشته گاو های این بازار ۱۵ درصد آن را جبران نموده اند. نمودار ۴ ساعته نیز عبور SMA100 به زیر SMA200 را نشان می دهد که بیان گر ادامه سیر نزولی در مقاومت حداقلی است.

بیشتر بخوانید:

آموزش تحلیل تکنیکال برای تازه کار ها

با این حال جنبش شاخص RSI در محدوده ۳۷.۵ خبر از خسته شدن چنگال خرس های بازار می دهد. برای بازگشت روند نزولی، گاو ها می باید قیمت های مبادلات امروز و فردا را بالاتر از یکدیگر ببندند. لیست سفارشات نیز دیوار های بلند خرید را بین نقطه قوت کنونی تا ۵۵۰ دلار را تصویر می کند. از سوی دیگر، در صورت بازگشت خرس ها، پایه هایی محکم تا ۳۸۸ دلار موجود است.

market update bitcoin price recovered

عملکرد قیمت بیت کوین (Bitcoin)

در زمان نگارش، بیت کوین در محدود ۶۵۵۵ دلار مبادله شده و ارزش کل بازارش در محدوده ۱۱۳ میلیارد دلار است. پنج صرافی برتر که بیشترین حجم مبادله روزانه از ۳.۵۲ میلیارد دلار را در اختیار داشتند شامل Bitflyer, Binance, Bitmart, Coinex و Idax بودند. جفت های مبادلاتی نیز به ترتیب: USDT با ۵۸ درصد، USD با ۲۰ درصد، ین ژاپن ۱۰.۲ درصد، ون کره ۳.۴ درصد، یورو ۲.۷ درصد و در آخر بیت کوین کش با ۲ درصد، بودند.

market update bitcoin price recovered 3

شاخص های تکنیکال BTC/USD

نمودار های روزانه و ۴ ساعته Coinbase pro و Bitstamp نیز خبر از خستگی خرس ها می دهند. تفاوت جالب نمودار بیت کوین با BCH عبور SMA100 به بالای SMA200 است که گویای احتمال شروع روند صعودی از مقاومت حداقلی است. رقم ۴۷.۶ شاخص RSI روزانه احتمال بازگشت صعودی گاو ها را پیش می کشد. لیست نیز مقاومت سنگین بین نقطه کنونی تا ۶۹۰۰ و پس آن محدوده ۷۱۰۰-۷۲۰۰ را نشان می دهد. نگاهی به عکس ماجرا نیز پایه های حمایتی سنگین بین محدوده کنونی ۵۷۰۰-۵۹۰۰ را نشان می دهد که احتمال زیاد خرس ها را مدتی در این محدوده زمین گیر خواهد نمود.

market update bitcoin price recovered 1

بیشتر بدانید:

پنج درس برای تریدر ها و سرمایه گذاران رمز ارز ها

رای هفته: بازار رمز ارز ها نیازمند رشد در آخر هفته است

اخبار مثبت بد نبود، اما بازار رمز ارز ها نیازمند کاربر، تریدر و تقاضا از جانب بازار های جدید است. همانطور که گفتیم، بازار نیازمند رشد قیمت بیشتر برای شکستن روند نزولی است، اما چنان که تا کنون شاهد بوده ایم، امسال پر از تله های گاوی بود که تریدر ها را نسبت به سرمایه گذاری بر یک بازگشت صعودی بد بین نموده اند. چند روز آینده مشخص خواهد نمود که بازار از خطی که ۹ ماه نگاه داشته فراتر خواهد رفت یا پائین خواهد افتاد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran  نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=24400
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x