آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت بیت کوین و پسرش، اتریوم ، لایت کوین و توکن شرکت ریپل

تحلیل گران هفته اول جولای را سرشار از امید در بازار رمز ارز ها دیدند. در این مطلب به تحلیل قیمت بیت کوین و پسر ارشدش، اتریوم ، لایت کوین و ریپل می پردازیم

بازار رمز ارز ها در هفته جاری با ۱۵ درصد باز جذب ظرف ۴ روز در سرمایه کل بازار، بارقه ای از امید به خود دید. در حال حاضر، تریدر ها و سرمایه گذاران ارتباطی ارزشمند با افزایش قیمت پرچمدار رمز ارز ها از سطح ۵,۷۰۰ دلار، پس از سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۶,۰۰۰ دلار داشتند. در همین راستا، کل بازار در این هفته به تکانه ای به وضوح قدرتمند دست یافت. در این مطلب، به تحلیل قیمت رمز ارز های اتریوم ، بیت کوین کش ، LTC و توکن XRP شرکت ریپل می پردازیم.

تحلیل قیمت BTC، اتریوم (Ethereum)، لایت کوین و ریپل (XRP) در هفته اول جولای

به شرح کوین ایران و به نقل از وب سایت Zebpay، در حین وقایعی که در بالا مطرح کردیم، کشور هایی نیز بوده اند که نگرش های هم مثبت و هم منفی خود را راجع به این بازار نوظهور داشته اند. از یک سو بانک مرکزی هند (RBI) را داشتیم که به دلسرد کردن تمام واحد های زیر مجموعه خود برای حمایت از فعایت های رمز ارزی پرداخت، از سوی دیگر مالتا را داشتیم که لایحه بلاک چین را به تصویب رسانید و کشور را به معنای واقعی کلمه جزیره بلاک چینی معرفی نمود.

تحلیل قیمت بیت کوین (Bitcoin)

market analysis BTC bch eth ltc xrp

قیمت بیت کوین با رسیدن به ۶,۶۰۰ دلار رشدی ۱.۸۵ درصدی را در مبادلات ۲۴ ساعت گذشته رقم زده است.

هر واحد BTC قریب ۱۸ درصد نسبت به کف قیمتی ۵,۷۵۵ دلار در سال جاری افزایش داشته است. این تکانه قیمتی با حجم مبادلاتی مناسب حمایت شده و مهم تر اینکه از مقاومت EMA (میانگین حرکتی نمایی) ۲۰ روزه عبور نموده و این مقاومت را به خوبی تاب آورده است.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی صفر دلار برای قیمت BTC و زیر سوال رفتن شهرت پیشگو

برخلاف انتظار ما، قیمت بیت کوین به محدوده صعودی کوتاه مدت ورود کرده، اما همچنان در مسیر بالا سر خود با مقاومت هایی سفت و سخت، که در نمودار بالا مشخص شده مواجه خواهد بود. اگر تقاطعی به لطف افزایش حجم مبادلات بالای خطوط ترتیبی مقاومت صورت پذیرد، راهی برای گاوها جهت شتافتن به سوی مقاومت بعدی در ۸,۰۰۰ دلار گشوده خواهد شد.

وضعیت قیمت بیت کوین با حفظ جایگاه خود بالای خط مقاومت بلند مدت EMA بیست روزه، مثبت به نظر می رسد و اکنون نیز قیمت ۶,۲۵۰ دلار، کف حمایتی کلیدی ای را تشکیل داده است. در نیمه خالی لیوان، اگر مقاومت ۶,۲۵۰ دلار شکسته شود، قیمت BTC احتمالا با نادیده گرفتن شرایط گاوی کف های قیمتی پیشین را مجدد بیازماید.

تحلیل قیمت اتریوم (Ethereum)

market analysis BTC bch eth ltc xrp 1

اتریوم معرف رشدی حدود ۲ درصد در ۲۴ ساعت گذشته بود و هم اکنون حدود ۴۷۱ دلار مبادله می شود.

پیرو رمز ارز پرچمدار، اتریوم نیز از کانال نزولی خود خارج شده اما با مقاومتی جزئی در اوج قیمتی اخیر معادل ۴۸۵ دلار مواجه است که EMA بیست روزه نیز می باشد. تثبیت قیمت کنونی در محدوده های مذکور چنین اشاره دارد که شاید اتریوم از خط مقاومت خود عبور کرده و با ۱۲ تا ۱۵ درصد رشد، سبقتی به سمت ۵۵۰ دلار و جلوتر از ۶۳۵ دلار بگیرد.

اولین کف حمایتی در بازه صعودی کوتاه مدت در محدوده ۴۴۵ دلار تشکیل شده که به دنبال آن مقاومت کلیدی و پر اهمیت ۴۱۵ دلار قرار دارد. در صورت سقوط قیمت اتریوم به زیر این محدوده چشم انداز صعودی کوتاه مدت ما اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

market analysis BTC bch eth ltc xrp 2

در تبادلات ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین کش تغییر قیمتی ای رخ نداده است.

BCH در میان تمام رمز ارز های برتر، در حالی که باقی رمز ارز ها بارقه هایی از نور مثبت به گاو های بازار خود نشان می دهند، همچنان آثاری از ضعف برای صعود در نمودار خود دارد. می توان گفت بازار بیت کوین کش هنوز کامل از چنگال خرس ها خلاص نشده و تنها مقاومت باقی مانده در EMA بیست روزه باید شکسته شود تا فرزند ارشد بیت کوین بتواند مقاومت ها بعدی را به ترتیب پشت سر بگذارد.

بیشتر بدانید:

۱۰ چهره معتبر رمز ارز و بلاک چین (blockchain) جهت فالو در twitter

در صورت تشکیل کندلی روزانه بالای ۷۸۵ دلار و عبور قیمت بیت کوین کش از این محدوده، موقعیتی برای یک رشد ۲۰ درصدی به مقاومتی بالاتر در محدوده ۹۶۰ دلار فراهم خواهد آمد. اگر این ارز نتواند بالای این مقاومت مهم بماند، می تواند به اولین حمایت روزانه (Intraday) در محدوده ۷۰۰ دلار رسیده و در صورت شکست مجدد، سطوح پائین تر مقاومت را خواهد آزمود.

منظر کوتاه مدت قیمت بیت کوین کش به محض اینکه به بالای EMA بیست روزه صعود نموده و به محدوده ۷۸۵ دلار برسد، مثبت خواهد شد.

تحلیل قیمت لایت کوین (Litecoin)

market analysis BTC bch eth ltc xrp 3

قیمت لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نزولی ۰.۲ درصدی داشته است.

چنان که در نمودار بالا مشاهده می نمائید، قیمت LTC از محدوده حمایتی پیشین که در نظر ما بود بازگشت و رشدی حدود ۲۰ درصد را از آن خود نمود. اکنون لایت کوین توان ماندن بالای مقاومت مهم ۸۷ دلار را از خود نشان نمی دهد.

بیشتر بخوانید:

توقف تریدینگ صرافی Binance به دلیل تراکنش های غیر معمول Syscoin

حال تنها شکستن مقاومت بالای سرش می تواند موقعیتی برای صعود به گاو های بازار Litecoin داده و امکان رشد ۱۰ تا ۱۲ درصد را برای آن ها فراهم آورد. این رشد نسبی می تواند در سطوح ۱۰۳ تا ۱۰۵ دلار با مقاومت مواجه گردد.

اولین حمایت روزانه را ممکن است در محدوده ۷۹ دلار ببینیم که اگر شکسته شود خرس ها مجدد بازار LTC را دست خواهند گرفت.

تحلیل قیمت توکن شرکت ریپل (XRP)

market analysis BTC bch eth ltc xrp 4

XRP توکن شرکت ریپل نیز ۱ درصد کاهش قیمت را در ۲۴ ساعت گذشته متحمل شده و ۴۸ سنت مبادله می شود.

بر خلاف سایر رمز ارز ها، توکن بومی ریپل حتی برای عبور و ماندن بالای خط روند نزولی خود نیز ناتوان بوده و همچنین با مقاومت هایی سنگین در EMA بیست روزه مواجه است.

بیشتر بدانید:

یک پرونده دادخواست تقلب دیگر: اینبار برای مدیر ارشد اجرایی Ripple

توکن ریپل همواره از ضعف قدرت رنج می برد اما شکستن سطح ۰.۵ دلار و ماندن بالای آن می تواند الهام بخش تکانه مثبتی ۱۰ درصدی را برای ریپل همراه آورده و ریپل را به مقاومت بعدی در محدوده ۵۶ سنت نزدیک نماید. تنها حمایت نسبی که در نمودار ریپل دیده می شود در محدوده ۴۴ سنت است که گاو های بازار ریپل تاکنون به قدرت از آن حمایت کرده و در صورت بسته شدن قیمت روزانه زیر این سطح ماندگاری نداشته است.

نتیجه گیری

در مجموع بازار رمز ارز ها با افزایش سلطه بیت کوین به بازار از ۳۹ به ۴۲ درصد طی ماه گذشته، پرتوی امیدی به خود دیده است. ارتباط قوی بین قیمت بیت کوین و قیمت آلتکوین ها، با توجه به اینکه رمز ارز های معتبر زیر خط EMA بیست روزه به سر می برند، می تواند نگران کننده و در عین حال تهدیدی هم برای بیت کوین باشد.

با پایداری قیمت بیت کوین بالای خط EMA بیست روزه، منظر کوتاه مدت بازار مثبت به نظر می رسد و در صورت شکستن و پائین تر رفتن از این خط این تحلیل اعتبار خود را از دست خواهد داد.

market analysis BTC bch eth ltc xrp 5

تریدر ها می توانند هوشمندانه از مهارت های خود بهره گرفته و با رجوع به سطوح تکنیکال تصویر بالا تصمیمات بهبود یافته ای برای مبادلات خود اتخاذ نمایند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=22552
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x