ایستگاه خبر

Mark Cuban به انجمن بلاک‌چین NBA پیوست

لیگ بسکتبال آمریکا که به نام اتحادیه ملی بسکتبال یا NBA شناخته می‌شود، یک انجمن مشاوره‌ی بلاک‌چین تاسیس نموده که از چندین میلیاردر از جمله مالک باشگاه Dallas Mavericks یعنی Mark Cuban، تشکیل یافته است. طبق گزارش منتشر شده در نشریه‌ی ورزشی Sportico، اعضای جدید این انجمن که NBA آن را «انجمن مشورتی بلاک‌چین» می‌خواند افراد برجسته‌ی این حوزه از جمله Steve Pagliuca ،Ted Leonsis ،Vivek Ranadive و Ryan Sweeney هستند.

جزییات بلاک‌چین NBA

این تصمیم در پی موفقیت و محبوبیت اخیر Top Shots اتخاذ شده است. Top Shots یک بازی دیجیتال است که در آن بازیکنان به جمع آوری کارت‌ می‌پردازند و توسط شریک تجاری NBA یعنی شرکت کانادایی Dapper Labs توسعه یافته است. آیتم‌هایی که در این بازی قابل جمع آوری هستند شامل کارت‌های بازیکنان NBA و فیلم‌های کوتاه یا highlights است. گفتنی است که این آیتم‌ها معمولا تا بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار به فروش می‌روند.

بر اساس داده‌های اپلیکیشن تحلیلی-رمزنگاری Dappradar، حجم معاملات ماه گذشته‌ی Top Shots بیش از ۲۶۷ میلیون دلار بوده که تنها در روز گذشته توانسته است ۱۲۱ هزار کاربر و ۱۰ میلیون دلار معامله به خود اختصاص دهد. حجم کل معاملات پلتفرم Top Shots از ابتدا تا کنون بالغ بر ۲۳۰ میلیون دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: پلتفرم SuperRare چیست؟

در این گزارش به جزییات اجرایی انجمن بلاک‌چین NBA اشاره ای نشده است، با این حال این انجمن موظف است تا روش‌های مناسبی را برای ادغام فناوری بلاک‌چین با امور تجاری NBA تشخیص و ارائه دهد. Mark Cuban با اشاره به بلاک‌چینی که Top Shots با آن ادغام می‌شود در نامه ای گفته است: «اقدامات این انجمن ارتباط کمی با Top Shot خواهد داشت، تمرکز آن بر اپلیکیشن‌های بلاک‌چینی از قبیل Flow است.»

Mark Cuban به انجمن بلاک‌چین NBA پیوست

استقبال گسترده از رمز ارزها

اعضای فعلی انجمن بلاک‌چین مالکان باشگاه Sacramento Kings یعنی Mark Cuban و Ranadive هستند که همواره از حامیان جامعه‌ی تجاری بلاک‌چین و رمز ارزها بوده اند. Sacramento Kings نخستین باشگاه ورزشی آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۴ پرداخت‌های بیت‌کوینی را پذیرفت و بعد از چهار سال اولین و تنها باشگاهی بود که توانست یک اپلیکیشن استخراج رمز ارز توسعه دهد. Mark Cuban که از او بعنوان یک مبلغ رمزنگاری یاد می‌کنند، علاقه‌ی شدیدی به اتریوم و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز Dapps دارد و اخیرا گزینه‌ی پرداخت با دوج‌کوین را برای طرفداران باشگاه خود فعال کرده است.

باشگاه‌های NBA همواره از پیشگامان راهکارهای رمزنگاری و بلاک‌چین در ورزشگاه‌ها و مشاغل مرتبط خود از جمله بازی‌های ویدئویی و هنرهای دیجیتال بوده اند.

پیشنهاد مطالعه: راه‌‌اندازی انجمن توسعه قرارداد هوشمند توسط زنان توانمند ایرانی

Source

https://coiniran.com/?p=44366
دکمه بازگشت به بالا