ایستگاه خبر

تعداد نهنگ‌های بیت کوین زیاد و تعداد نهنگ‌های اتریوم کم شده است!

در حالیکه قیمت اتر (ETH) از ابتدای سال جاری میلادی حدود ۵۰ درصد رشد داشته است، تعداد آدرس‌هایی که رمز ارز زیادی نگهداری می‌کنند و به نهنگ‌ موسوم هستند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. میانگین هفت روزه‌ی تعداد آدرس‌های یکتایی که بیش از ۱۰ هزار اتر نگهداری می‌کنند در روز سه‌شنبه به ۱۰۵۰ عدد سقوط کرد. روند کاهشی تعداد نهنگ‌های اتر در حالی اتفاق می‌افتد که تعداد نهنگ‌های بیت کوین رو به افزایش گذاشته است. به نظر می‌رسد برخی از نهنگ‌های اتر پتانسیل افزایش قیمت در بیت کوین پس از نصف شدن پاداش استخراج (هاوینگ) آن را دیده و به سمت آن رفته‌اند.

2020 05 14 185953 min

یکی از دلایل احتمالی کاهش نهنگ‌های اتر می‌تواند افزایش علاقه‌ی سرمایه‌گذاران به فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) باشد. ممکن است این نهنگ‌ها مقدار قابل توجهی از منابع خود را در قراردادهای هوشمند پروتکل‌های مختلف DeFi سرمایه‌گذاری کرده باشند. تعداد اترهای قفل شده در DeFi در ماه فوریه به رکورد ۳.۲۳ میلیون رسید و در حال حاضر حدود ۲.۶۵ میلیون است که نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

2020 05 14 190022 min

همچنین با وجود کاهش آدرس‌های بزرگ می‌توان افزایش بی‌امان آدرس‌های دارای بیش از ۳۲ اتر یا بیشتر را مشاهده کرد. میانگین هفت روزه‌ی این آدرس‌ها ۱۱۴.۶۲۵ عدد بوده که از ابتدای سال رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد. این افزایش را می‌توان به چشم‌انداز مثبت نسبت به اتریوم ۲.۰ نیز نسبت داد. شایان ذکر است افزایش تعدا آدرس‌هایی که میزان خاصی اتر نگهداری می‌کنند الزاما ناشی از هجوم دیگر افراد به شبکه‌ی اتریوم نیست چراکه هر کاربر می‌تواند چندین آدرس مختلف داشته باشد.

Source

https://coiniran.com/?p=38854
دکمه بازگشت به بالا